Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Великоновосілківській районній державній адміністрації

У зв’язку із встановленням випадку захворювання диких свиней африканською чумою в мисливських угіддях «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району, під керівництвом в.о. голови райдержадміністрації Олександра Алчієва проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Великоновосілківській районній державній адміністрації щодо заходів з локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми серед диких свиней у мисливських угіддях Великоновосілківського району.

Під час засідання заслухано начальника Великоновосілківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Денисенка Е.А. про випадок виникнення африканської чуми свиней у дикій фауні мисливських угіддях «Шайтанська лісова дача» району і встановлення в ньому карантину та заходи, що вживаються службою з ліквідації та недопущення в подальшому розповсюдження захворювання на АЧС на території Євгенівської та Керменчицької сільських рад та Великоновосілківського району.

За результатами засідання членами комісії вирішено:

 1. Оголосити територію мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району неблагополучною щодо африканської чуми свиней (далі АЧС) та встановити карантин з 12 лютого 2018 року.
 2. Визначити епізоотичним вогнищем по АЧС – територію «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.
 3. Визначити першу зону – зону захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, радіусом 3 км. Межі зони захисту – територію «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.
 4. Визначити другу зону – зону спостереження (нагляду), територію радіусом до 10 км від зовнішніх меж зони захисту, до складу якої входять населені пункти Великоновосілківського району: с. Євгенівка, с. Новомайорське.
 5. Затвердити «План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на африканську чуму свиней у дикій фауні мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.
 6. Створити координаційну робочу групу для вирішення поточних завдань та проблемних питань, пов’язаних з ліквідацією спалаху АЧС на території мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.
 7. Створити та затвердити робочі групи з метою обліку диких свиней, проведення обстеження мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району на предмет виявлення загиблих або підозрілих у захворюванні диких кабанів, проведення відстрілу та знищення диких кабанів на території мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.

7.1. Затвердити групи з осіб, які будуть задіяні по збору та знищенню (спалювання) добутих диких кабанів під час проведення їх відстрілу та в разі виявлення загиблих диких кабанів на території мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.

7.2. Розробити графіки та маршрути відстрілу диких кабанів на території мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.

7.3. Визначити місце для проведення знищення (спалювання) добутих диких кабанів під час проведення їх відстрілу та в разі виявлення загиблих диких кабанів на території мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району.

7.4. Забезпечити необхідну техніку (екскаватори) та засоби (автомобільні шини, дрова, легкозаймисті речовини) для облаштування місця спалення трупів диких кабанів.

7.5. Забезпечити в необхідній кількості вантажний транспорт для транспортування трупів диких свиней до місця спалення та техніку для здійснення навантаження трупів тварин на причепи.

7.6.Провести інструктажі щодо техніки безпеки поводження зі зброєю під час проведення відстрілу диких кабанів та заходів біологічної безпеки з недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней. Проведення інструктажу фіксувати у журналах з проведення техніки безпеки.

 1. Проводити дезінфекцію спецодягу та спецвзуття спеціалістів, задіяних в проведенні заходів. Проводити дезінфекцію транспортних засобів та іншої техніки, яка буде задіяна для перевезення та знищення трупів тварин.
 2. Створити робочі групи для проведення подвірних обходів приватного сектору громадян населених пунктів Великоновосілківського району, які увійшли до зон спостереження з метою обліку поголів’я свиней. Залучити до робочих груп спеціалістів інших установ, відомств та депутатського корпусу.
 3. Провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо ситуації, яка склалася в зв’язку з запровадженням карантину та першочерговими заходами в особистих домогосподарствах населення.
 4. Забезпечити щоденне обстеження територій мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району на предмет виявлення загиблих або підозрілих у захворюванні диких кабанів.
 5. 12. З метою знищення популяції диких кабанів на території мисливських угідь «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району звернутися до керівництва АТО щодо надання допомоги у запровадженні та здійсненні заходів з депопуляції диких свиней, визначених Планом.
 6. Карантин зняти через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за рішенням ДНПК.

Райдержадміністрацією, районним відділом ГУ ДСНС, відділенням поліції та районною державною лікарнею ветеринарної медицини із залученням людей та необхідних матеріальних ресурсів проводиться повний комплекс ліквідаційно-локалізаційних заходів із санації осередку епізоотії.

 

Великоновосілківська райдержадміністраціяПартнери