Вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

В останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами голодоморів та політичних репресій. У цей скорботний день ми згадуємо трагедію – геноцид українського народу. Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку згадуємо з сумом та гіркотою. Україна втратила мільйони своїх синів та дочок.

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасного покоління.

Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у нашому сьогоденні. І наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про братів та сестер, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, 25 листопада 2016 року, в смт Велика Новосілка біля пам’ятного знаку «Жертвам голодомору та політичних репресій» проведено мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні за участю в.о. голови Великоновосілківської райдержадміністрації Ю. Бакаєва, начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, районної ради, районних відділень міністерств і центральних органів виконавчої влади, установ, організацій району, військовослужбовців та мешканців.

Після згадок про ті тяжкі роки відбулася громадська панахида, яку провів ієрей Євгеній.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій в Україні, запалили пам’ятні свічки та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку.

Традиційно 26 листопада 2016 року о 16:00 годині на знак вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу буде оголошено хвилину мовчання та проведено Загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку!», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам голодоморів та політичних репресій. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

В цей день в районі будуть приспущені державні прапори України, обмежено заходи розважального характеру.

golodomor golodomor1 golodomor2

Великоновосілківський районПартнери