Україна прагне посилювати співпрацю з НАТО

Донецька обласна державна адміністрація
Департамент інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин
управління зовнішньоекономічних відносин
відділ міжнародного та міжрегіонального співробітництва

 

Україна прагне посилювати співпрацю з НАТО щодо модернізації системи цивільного захисту

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом у Брюсселі, зустрілася з помічником Генерального секретаря НАТО з операцій Патріком Тернером. Сторони обговорили напрями взаємодії для підвищення рівня готовності у випадку надзвичайних ситуацій цивільного характеру та захисту критичної інфраструктури, як елементів системи національної безпеки України.

Учасники зустрічі позитивно оцінили створення ефективної та сучасної системи цивільного захисту в Україні, яку включено до Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Патріку Тернеру за його особисту підтримку розвитку тіснішої співпраці між Україною та НАТО у рамках Комітету з планування на випадок надзвичайних ситуацій, адже цей формат довів свою користь для України. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що співпраця України з НАТО у цій сфері буде на такому ж високому рівні, як і співпраця в оборонному та військовому секторах. Вона додала, що сподівається на ефективність такої взаємодії.

Патрік Тернер та Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорили також взаємодію з НАТО у створенні в Україні національної системи стійкості. Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що особливу увагу Україна приділяє створенню в Україні єдиної системи стійкості як комплексного рішення для формування дієвого механізму запобігання та протидії різним видам загроз, із залученням досвіду та найкращих методик держав-членів НАТО у цій сфері.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що обговорення цього питання планується під час засідання Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій у форматі «29+1». Під час цього засідання українська сторона має намір поінформувати союзників про свої досягнення та обговорити способи покращення ситуації у цих напрямах.

Також сторони обговорили питання протидії гібридним загрозам і спільні проекти у цій сфері. Помічник Генерального Секретаря Півночноатлантичного альянсу наголосив, що зараз Україна для Росії де-факто є базою для випробування різноманітних гібридних атак.

Окрім цього, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Патрік Тернер приділили увагу участі України в операціях НАТО. Патрік Тернер позитивно оцінив вклад  України в безпеку Чорноморського регіону.

*Згідно сайта mfa.gov.ua


Партнери