Учням Великоновосілківського району розповіли про вибір майбутніх професій

З початку навчального року учні 9 шкіл району охоплені профорієнтаційними заходами Великоновосілківського районного центру зайнятості.

На виконання спільного плану-графіку профорієнтаційної роботи на 2016-2017 роки між управлінням освіти, молоді та спорту Великоновосілківської райдержадміністрації та Великоновосілківським районним центром зайнятості протягом листопада 2016 року проведено три заходи з профорієнтації для учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл району.

Вже традиційними стали професійні уроки для учнівської молоді. У листопаді проведено 2 зустрічі в такому форматі. Фахівці служби зайнятості надали присутнім інформацію про стан ринку праці, орієнтували на отримання професій, які мають попит на ринку праці.

Як завжди, жваве зацікавлення серед дітей викликало обговорення результатів тестування, що проводяться під час професійного уроку. По тиші у класі було зрозуміло, що учнів зацікавив презентаційний командний мотиваційний мультфільм «Зарядись на успіх».

Майже усе життя кожної людини складається з вибору. І перед випускниками шкіл також постає момент, коли необхідно приймати одне з найголовніших рішень – обрати майбутню професію. Обираючи професію, потрібно пам’ятати, що здійснити відповідальний крок треба свідомо, все ретельно зважити та вибрати справу за покликанням, що піде на користь у майбутньому та буде до душі. Розібратися у величезному різноманітті професій та навчальних закладів, обрати найкращий варіант допомагає випускникам профорієнтаційний захід «Ярмарок професій», який організовують фахівці Великоновосілківського районного центру зайнятості.

24 листопада 2016 року районний центр зайнятості запросив на Ярмарок професій представників вищих навчальних закладів, учнів – випускників шкіл, вчителів, батьків, соціальних партнерів.

З привітаннями та побажаннями правильно обрати свій професійний шлях перед присутніми на ярмарку виступили організатори заходу: «Вибір професії – це діло не одного дня. Обираючи професію, треба пам’ятати, що здійснити відповідальний крок треба враховуючи свої здібності, особисті та громадські інтереси. Потрібно пам’ятати, що немає професій поганих і добрих, легких і важких. Значення професії в житті людини залежить не від характеру роботи, а від того, як до неї ставиться сама людина. Сьогодні ми зробили початок, а вдалий вибір залежить від вас», – зазначила начальник відділу активної підтримки безробітних районного центру зайнятості Ірина Малтабар.

Великоновосілківський професійний ліцей презентувала методист навчального закладу Ольга Волкова. Інші учбові заклади, а саме: Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара, Харківський національний медичний університет, Маріупольський державний університет, Запорізький державний медичний університет, Донецький національний технічний університет, Таврійський державний агротехнологічний університет яскраво презентували представники навчальних закладів із використанням відеопрезентацій.

Молодь отримала інформацію про умови вступу до навчальних закладів, особливості навчання, пріоритетні напрямки, професії та спеціальності, за якими здійснюється навчання, матеріально-технічне забезпечення та умови проживання.

Після закінчення презентацій усі бажаючі особисто поспілкувались із представниками навчальних закладів та мали можливість пройти тестування з професійного самовизначення.

Профорієнтаційні заходи, які проводить служба зайнятості є вкрай необхідними для учнів, адже саме вони розширюють горизонт знань про професії та навчальні заклади, дають можливість живого спілкування з досвідченими спеціалістами та педагогами.

РЦЗ РЦЗ1 РЦЗ2

Великоновосілківський районПартнери