У Великоновосілківському районі відсвяткували День працівників культури

Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, на Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Спочатку це свято було встановлено в березні 2000 року Указом Президента України, називалося Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва, який відзначався 23 березня. Потім в 2011 році був перенесений на третю неділю травня, а Указом Президента України від 30 грудня 2013 року святкування було встановлено на 9 листопада, щоб відзначати його спільно з Днем української писемності та мови.

Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва був заснований з метою відзначити вагомий внесок працівників культури і любителів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.

Дослідники вважають, що прабатьком української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов’ян, слов’янські культурні джерела, культуру Київської Русі — дохристиянську і християнську. Але, насамперед, українську культуру відрізняє самобутність і первозданна чистота. Безсумнівно те, що культурний розвиток народів відбувається в процесі їх безперервних взаємин. У зв’язку з цим вважається, що чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Після здобуття Україною незалежності виникли нові пріоритети не лише в політиці, але і в культурі. Репрезентацією держави в цій галузі та її культурним розвитком мало займатися Міністерство культури України, яке і було створене. Зараз Міністерство культури реорганізовано в Міністерство культури і туризму України, перевизначені його завдання і обов’язки.

В сучасному українському суспільстві важливо обрати і затвердити високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному надбанні українського народу.

09.11.2016 року в гостинній залі районного культурно-оздоровчого комплексу проведено святковий концерт до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

В.о. заступника голови Великоновосілківської райдержадміністрації Ю. Бакаєв, голова районної ради С. Кирилов, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Тарасьєва привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва зі святом, та нагородили Почесними грамотами та Подяками працівників за їх багаторічну плідну працю, творчі досягнення, самовідданість і вірність обраній справі, творчий внесок у розвиток культури краю.

Прикрасою заходу стала яскрава концертна програма у виконанні талановитих колективів та артистів художньої самодіяльності району.

Великоновосілківський районПартнери