У с. Старомлинівка вирішили створити об’єднану громаду

20 жовтня на території Старомлинівської сільської ради проведено громадські збори з питання створення спроможної об’єднаної громади – Старомлинівської з центром в с. Старомлинівка.

В обговоренні взяли участь в.о. голови Великоновосілківської райдержадміністрації Кравченко Г.А., Старомлинівський сільський голова Пантелейчук Л.В., мешканці Старомлинівської сільської ради.

Учасниками заходу детально розглянуто питання щодо доцільності створення на території району четвертої спроможної об’єднаної громади.

В.о. голови  Великоновосілківської райдержадміністрації Кравченко Г.А. надала роз’яснення щодо порядку формування об’єднаної територіальної громади, повноважень органів місцевого самоврядування в об’єднаній громаді, державної фінансової підтримки добровільного об’єднання територіальної громади шляхом надання громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури.

«Реформа дасть поштовх до повноцінного розвитку громад – а ми всі є членами територіальних громад. Отже реформа торкнеться кожного в Україні. Децентралізація призведе не лише до змін системи влади в країні. Зміни стосуються всіх аспектів нашого повсякденного життя. Всілякі дозволи, реєстрації і посвідчення – для ведення бізнесу, наприклад, можна буде отримувати на місцях. Вирішувати, чи ремонтувати школу, утеплювати дитячий садочок, де лагодити дорогу, чи треба купити на кілька сіл пожежну машину – можна буде самостійно. Реформа дасть  можливість поліпшити життя у своїй громаді і в країні в цілому» – зазначила Кравченко Г.А. підсумовуючи зустріч.

За результатами обговорення громадою вирішено ініціювати створення спроможної об’єднаної громади – Старомлинівської з центром в с. Старомлинівка та надати пропозиції для розгляду на сесії Старомлинівської сільської ради.

Великоновосілківська райдержадміністраціяПартнери