У Краматорську відбудеться мітинг з нагоди 74-ї річниці визволення України від фашистських загарбників

З   ПО Анонси

26 жовтня 2018 року о 10.00 за участю керівництва Донецької облдержадміністрації та Краматорської міської ради відбудеться мітинг з нагоди 74-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у Сквері пам’яті героїв за адресою: м. Краматорськ, вул. Героїв України.

Відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року № 836/2009, 28 жовтня оголошено Днем визволення України від німецько-фашистських загарбників. Саме цей день вважається днем остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України – повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону — Закарпаття.

Визволення України почалося під час Сталінградської битви, яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР.

Перші населені пункти України на Сході Донеччини були звільнені в грудні 1942 р.

Масове ж визволення українських земель почалося в ході Курської битви, так 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків.

Розвиваючи успіх, радянські війська у вересні 1943 р. вийшли до Дніпра. У вересні-жовтні 1943 р. розгорнулася героїчна битва за Дніпро, на якому німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони («Східний вал»). Кульмінацією битви за Дніпро було визволення Києва від окупантів. Сталін, ігноруючи реальне співвідношення сил, наказав будь-якою ціною звільнити Київ до «Великого Жовтня».

Ціною величезних людських втрат радянські війська звільнили місто
6 листопада 1943 р. За визволення столиці України понад 1000 солдат і офіцерів були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

У 1944 р. радянське командування силами чотирьох Українських фронтів здійснило серію наступальних операцій, остаточно визволивши територію України.

Неоціненну допомогу воїнам надавали підпільники, місцеве населення, працівники тилу. Активні дії проти німецьких окупантів вели загони УПА. У ході визвольних операцій 1944 р. на Україні загинуло понад 3,5 млн. воїнів.Партнери