Семінари та інші заходи

В Лиманській ОТГ провели семінар по співробітництву громад

23 серпня на базі Лиманської міської об’єднаної територіальної громади було проведено виїзний семінар на тему «Співробітництво громад» для представників органів місцевого самоврядування ОТГ області. У заході взяли участь представники структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації, а також радник Донецького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Завідувач сектору інфраструктурного розвитку об’єднаних територіальних громад управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Олександр Агулов зазначив, що метою заходу є надання роз’яснень щодо практичної реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад» у сферах економіки та освіти.

Начальник відділу розвитку системи надання адміністративних послуг управління розвитку підприємництва, адміністративних послуг та ринкового середовища департаменту економіки облдержадміністрації Тетяна Бервенова розповіла про розвиток системи надання адміністративних послуг в ОТГ та висвітлила основні результати діяльності системи надання адміністративних послуг станом на 1 серпня 2018 року.

Головний спеціаліст відділу економічного та соціального розвитку регіону управління зведеного аналізу та стратегічного розвитку департаменту економіки облдержадміністрації Катерина Бондаренко представила доповідь про систему планування розвитку ОТГ, наголосивши на необхідності переходу від розробки однорічних планів (програм) до середньострокового планування (на 3 роки).

Начальник відділу інклюзивної освіти та соціального захисту дітей департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Ізмалкова повідомила про впровадження інклюзивної освіти та основні аспекти роботи інклюзивно-ресурсного центру.

Радник з питань децентралізації Донецького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Максим Ткач підвів підсумки зустрічі нагадавши присутнім про можливості ОТГ заключати договори про співробітництво територіальних громад.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації

У Покровському районі відбулась нарада з питань децентралізації влади

1 серпня в рамках проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації представники управління впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Покровський район. На нараді були присутні представники Покровської райдержадміністрації, міської ради, сільських, селищних рад Покровського району.

Під час наради було висвітлено процес об’єднання територіальних громад в Україні були розглянуті питання формування громад на території Покровського району та доцільності об’єднання в межах Перспективного плану формування територій Донецької області. Визначено проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Під час наради заступник директора департаменту-начальник управління впровадження реформ та децентралізації Ірина Фролова надала консультації стосовно процедури приєднання до міст обласного значення, відповіла на чисельні запитання.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


На Донеччині обговорили можливість проведення виборів на окремих територіях області

Сьогодні у Краматорську відбулася нарада голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця з головами міських, районних та сільських рад щодо проведення виборів. Під час наради були обговорені питання призначення та можливість проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів об’єднаних територіальних громад, розташованих на окремих територіях Донецької області. У нараді також взяли участь представники Головного Управління СБУ у Донецькій та Луганській областях та Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України.

Під час обговорення представники Волноваського району виступили за можливість проведення виборів, але заступник командуючого Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України Олександр Голоднюк зазначив, що безпекова ситуація наразі викликає сумніви. Представник Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях погодився з думкою, що вибори  потрібно проводити, але безпека людей важливіша.

Врахувавши думку присутніх, голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць зазначив, що важливо підтримувати процес добровільного об’єднання, проведення перших виборів у зазначених громадах, але існує складна суспільно-політична обстановка, тому головне не наражати на ризики та забезпечити безпеку населення у громадах Донецької області.

    

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації


Новий спортивний об’єкт Миколаївської ОТГ

На території Миколаївської територіальної громади відкрився новий сучасний спортивний комплекс «Енергетик» . У ньому розташувалися: басейн для плавання з п’ятьма доріжками по 25 м., тренажерний зал, зал групових занять, борцовський зал і універсальний спортзал, сауна та спа. На прилеглій до спорткомплексу території побудовані тенісний корт, поле для міні-футболу, обладнана автостоянка. Не забули і про малечу, для них є обладнана дитяча зона.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


Представники Донецької ОДА провели семінар-тренінг для ОТГ області

14 червня на базі Шахівської об’єднаної територіальної громади фахівцями управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації спільно з радником Донецького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» було проведено виїзний семінар для представників ОТГ області, присвячений організації їх співробітництва.

Метою заходу стало роз’яснення щодо практичного складання договорів про співробітництво територіальних громад. Присутнім пояснили в яких сферах може здійснюватися співробітництво територіальних громад. Учасники семінару отримали консультації стосовно реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

Завідуючий сектором інфраструктурного розвитку ОТГ Олександр Агулов ознайомив запрошених з практичними аспектами складання договорів щодо співробітництва територіальних громад. Особливу увагу було приділено вимогам, які пред’являються чинним законодавством до договору про співробітництво територіальних громад.

Після теоретичних питань учасники заходу мали змогу взяти участь у тренінгу «Майстерня співробітництва територіальних громад». Присутні були поділені на групи, де кожна з них складала власний проект відповідно до заданої форми співробітництва громад.

  

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Святогірську відбувся форум «Місцеве самоврядування та децентралізація на Сході України: найкращі практики та песпективи майбутнього»

З 22 по 24 травня 2018 року на Донеччині у місті Святогірську проходив форум «Місцеве самоврядування та децентралізація на Сході України: найкращі практики та песпективи майбутнього» за підтримки Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

Форум зібрав близько 80 представників цільових громад, представників облдержадміністрацій Донецької та Луганської областей, представників ПРООН, ООН Жінки та партнерів з розвитку.

Протягом трьох днів учасники форуму обмінювались досвідом з питань децентралізації, висвітлювали найкращі практики місцевого самоврядування та успішні приклади ОТГ на Сході та в Україні загалом, у контексті впровадження реформи децентралізації. Також обговорили питання щодо визначення пріоритетних напрямків подальшої співпраці.

На урочистому відкритті форуму учасників вітали: заступник голови Донецької облдержадміністрації – цивільно – військової адміністрації Сергій Добряк, керівник програми з відновлення та розбудови миру ПРООН Віктор Мунтяну, заступник голови Луганської облдержадміністрації – цивільно – військової адміністрації Ольга Лішик, програмний аналітик ООН Жінки Олександр Бай.

Свою роботу щодо реалізації планів розвитку децентралізації у 2017-2018 роках презентували: заступник директора – начальник управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації –Ирина Фролова, директор управління з питань нормативно – правової роботи та децентралізації Луганської облдержадміністрації Вадим Лазніков.

Також на форумі були розглянуті наступні питання: майбутні виклики та потреби щодо підтримки реформи децентралізації у 2018 році; фіксальна децентралізація, сучасні ефективні інструменти залучення інвестицій та ресурсів; ініціативи у сфері боротьби з корупцією для місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей; розбудова мережі центрів надання адміністративних послуг як інструмент розвитку громади.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


Семінар з питань підприємницької діяльності у селі Шахове

17 травня 2018 року на базі виконкому Шахівської сільської ради працівниками структурних підрозділів облдержадміністрації сумісно з представниками Донецького обласного центру зайнятості та Добропільського міського центру зайнятості за участі Донецького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся семінар з питань підприємницької діяльності в сільській місцевості.

Під час зустрічі жителі Шахівської об’єднаної територіальної громади були ознайомлені з особливостями підприємницької діяльності в аграрній сфері, досвідом організації та реалізації обласної програми «Український донецькій куркуль», а також пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб в Миколаївській міській об’єднаній територіальній громаді.

Присутні на заході дізналися про грантові програми підтримки малого і середнього бізнесу, практичні аспекти організації підприємницької діяльності в малих і середніх сільськогосподарських товаровиробничих підприємствах галузей рослинництва, тваринництва та підтримку фізичних осіб для розвитку тваринництва з Державного бюджету України в 2018 році.

Протягом семінару відбувалося активне спілкування та обговорення проблемних питань, пов’язаних із зеленим туризмом, як одним із чинників економічного розвитку об’єднаної територіальної громади.

Надалі з метою підвищення рівня зайнятості населення за рахунок розвитку підприємницької діяльності фахівці облдержадміністрації планують відвідати і інші сільські та селищні об’єднані територіальні громади області.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


Регіональний форум з прав людини та гендерної рівності у Святогірську

24-25 квітня Представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації взяли участь у регіональному форумі «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей в Україні», який відбувався в Святогірську. Організатором заходу виступила структура ООН Жінки, яка спільно з Українським Жіночим Фондом втілюють методику «мобілізації громад задля розширення можливостей» у двадцяти пілотних громадах Донецької та Луганської областей.

На форумі були розглянуті питання мобілізації громад для розширення можливостей у постраждалих від конфлікту громадах, у тих, які знаходяться біля контактної лінії, у сільських громадах східної України, досвід кращих практик партнерства місцевих органів влади, бізнесу та груп, що займаються розширенням можливостей громад та інші.

За результатами заходу учасники отримали нове бачення щодо дотримання прав людини і стратегії досягнення гендерної рівності у процесі реформи децентралізації на рівні громади, а також методів та інструментів їх мобілізації для розширення можливостей.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


Вчимося жити і працювати в одній громаді

Одним із напрямів роботи облдержадміністрації є надання методичної та практичної допомоги об’єднаним територіальним громадам. З метою ефективного та своєчасного забезпечення виконання зазначеної діяльності на території Донецької області було запроваджено проведення семінарів-нарад з питань подальшого розвитку новостворених громад.

З травня по грудень 2017 року за участю представників 18 структурних підрозділів облдержадміністрації департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації було організовано та проведено 14 серій зустрічей, на яких спеціалісти об’єднаних територіальних громад Донецької області отримували нові знання та відповіді на наявні фахові питання.

Зокрема, мова йшла про повноваження та порядок організації роботи старостів в об’єднаних територіальних громадах, енергозбереження, формування і виконання місцевих бюджетів, підвищення ефективності розпорядження землями, діяльність в галузі містобудування та архітектури, систему планування розвитку об’єднаних територіальних громад, механізми створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, організацію роботи с міжнародними організаціями, популяризацію європейських принципів місцевої демократії в контексті подальшого розвитку громад Донецької області.

Підіймались питання щодо формування мережі закладів охорони здоров’я первинного рівня та функціонування медичних закладів другого рівня в об’єднаних територіальних громадах; прав та обов’язків в сфері поводження з відходами; організації діловодства та архівного зберігання документів; соціального захисту учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та родин загиблих учасників АТО; про новий порядок санаторно-курортного оздоровлення пільгової категорії населення; забезпечення дотримання прав дітей та інші.

Заходи з підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування проводились як на базі облдержадміністрації, так і з виїздом в об’єднані територіальні громади Донеччини. Так, семінари-наради з питань подальшого розвитку громад у сфері освіти відбулися в Билбасівській опорній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та на базі Дружківської опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Дружківської міської ради.

У липні місяці департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації спільно з управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації організовано та проведено семінари-наради на базі Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади в приміщені бібліотеки-центру екологічного виховання ім. Героя України О.Г. Лелеченка.

У вересні – разом з департаментом з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи облдержадміністрації організовано та проведено захід базі Центру безпеки громадян Черкаської об’єднаної територіальної громади.

Подальша робота в цьому напрямку триває. Згідно графіку проведення облдержадміністрацією семінарів-нарад з питань подальшого розвитку новостворених громад в першому півріччі 2018 року заплановано організація 6 серій зустрічей з представниками об’єднаних територіальних громад.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


У Званівській громаді пройшов обласний фестиваль вертепів

У селі Званівка у рамках культурно-мистецької акції «Різдвяний передзвін» відбувся фестиваль вертепників та колядників. На свято приїхало понад 500 гостей та майже сорок колективів з Львівської області та усіх районів Донеччини. Гостями свята також стали представники Донецької облдержадміністрації та народні депутати.

Заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз зазначив, що подібний фестиваль вперше проходить на Донеччині саме у лемківських селах.

«Представники лемківської громади виступили з пропозицією проводити цей фестиваль у Званівці. Я гадаю, що він стане щорічним. Ця громада пронесла свою національну пам’ять через усі негаразди, я сподіваюсь, що незабаром тут проходитиме «Лемкофест», який буде і всеобласним, і всеукраїнським», – заявив Ігор Стокоз.

Ідею створення всеукраїнського фестивалю вертепників та колядників підтримав голова Званівської об’єднаної територіальної громади Олександр Білицький.

«Це свято нам вдалось організувати у доволі стислий термін. Ми бачимо, що колективи добре відгукнулись на пропозицію участі у такому заході, тому у наступному році ми очікуємо ще більше гостей з різних регіонів України. Традиція вертепів дуже важлива для нашої громади, і ми готові підтримувати її», – підкреслив Олександр Білицький.

Гості з Львівщини високо оцінили рівень фестивалю у Званівці. Начальник відділу культури Жовківської райдержадміністрації, керівник фольклорного колективу «Джерела Розточе» Галина Фесюк зазначила, що майстрині та творчі колективи Донеччини мають дуже високий професійний рівень і можуть змагатись у майстерності з колективами з Західної України.

«Ми вже втретє на Донеччині і бачимо позитивні зміни. Сьогодні ми привезли автентичні галицькі колядки, і тут їх дуже добре сприйняли, адже у цій громаді збереглись ті давні традиції. Дуже хочеться, щоб цей фестиваль ріс та змінював локації щоб якомога більше людей долучалось до традиції вертепів», – наголосила Галина Фесюк.

Фестиваль вертепників та колядників не обійшовся і без ярмарку, на якому майстри з усієї Донеччини презентували свої декоративні вироби та різдвяні страви.

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністраці


Розвиток інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах Донеччини

Протягом другого півріччя 2017 року на прямих міжбюджетних відносинах у Донецькій області працювало 6 об’єднаних територіальних громад: Лиманська, Миколаївська, Соледарська міські, Черкаська селищна та Іллінівська, Шахівська сільські об’єднані територіальні громади (далі – ОТГ).

У сфері освіти для більшої зручності мешканців зазначених ОТГ проведено термомодернізацію трьох дошкільних навчальних закладів, навчально-виховного комплексу в Іллінівській ОТГ та загальноосвітнього закладу І-ІІІ ступенів с. Рай-Олександрівки в Миколаївській ОТГ; благоустрій території Шахівського загальноосвітнього закладу І-ІІІ ступенів; капітальний ремонт покрівлі Ярівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у Лиманській ОТГ; капітальний ремонт дитячого навчального закладу «Тополька» в Соледарській ОТГ, загальноосвітніх закладів освіти І-ІІІ ступенів № 1 та № 2 в Миколаївській ОТГ; придбано приладдя, матеріалів та обладнання для Олександрівського загальноосвітнього закладу І-ІІІ ступенів у Черкаській ОТГ.

У сфері культури та туризму – зроблено капітальні ремонти сільських будинків культури в с. Торецьке та с. Шахове, капітальний ремонт покрівлі сільського будинку культури в с. Іллінівка, поточний ремонт пам’ятника в с. Никанорівка та капітальний ремонт елементів благоустрою меморіалу в с. Шахове.

У сфері охорони здоров’я – завершено капітальний ремонт будівлі дитячого відділення під денний стаціонар, розташований за адресою м. Лиман, вул. Незалежності, 64; поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту с. Никанорівка в Шахівській ОТГ; оснащення медичним обладнанням КЛПЗ «Слов’янська ЦРЛ» у Миколаївській ОТГ та КЛПЗ «Лиманська ЦРЛ» у Лиманській ОТГ.

У сфері фізичної культури та спорту – реконструйовано спортивні майданчики зі штучним покриттям у Соледарській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 та в Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, що розташована в Черкаській ОТГ; збудовано спортивні майданчики зі штучним покриттям у с. Іллінівка та м. Миколаївка, а також з тренажерним обладнанням у с. Малинівка та м. Миколаївка; спортивні майданчики в с. Бахмутське та с. Парасковіївка Соледарської ОТГ, облаштовані тренажерним обладнанням.

У сфері житлово-комунального господарства – здійснено будівництво водопровідної мережі в с. Шахове; капітальний ремонт водопроводу в с. Торецьке та водонапірних башт у с. Торецьке і с. Шахове; поточний ремонт колодязів у с. Панківка, що розташоване в Шахівській ОТГ; капітальний ремонт тридцяти восьми автомобільних доріг загального користування; капітальне будівництво вуличного освітлення в с. Іванівка, с. Вільне,  с.Никанорівка, с. Суворове, с. Нове Шахівської ОТГ; реконструкцію мережі зовнішнього освітлення з улаштуванням світильників на сонячних батареях на території Малинівської сільської ради Миколаївської ОТГ; капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення дев’яти вулиць м. Соледар; встановлено гібридне освітлення в с. Шахове.

У сфері надання публічних послуг населенню – завершено реконструкцію та термомодернізацію будівлі під Центр надання адміністративних послуг у Шахівській ОТГ; в Іллінівській, Соледарській, Миколаївській, Черкаській ОТГ закуплено десять одиниць різноманітної спецтехніки та два шкільних автобуси для перевезення школярів у Соледарській ОТГ.

Протягом 2018 року на теренах зазначених об’єднаних територіальних громад додатково планується реалізувати ще 72 інфраструктурних проекти.

Управління з впровадження реформ та децентралізації
Донецької облдержадміністрації


У Донецькій ОДА нагородили переможців конкурсу журналістських робіт

Сьогодні у Донецькій ОДА відбулось нагородження за результатами конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик ОТГ Донеччини. 
Конкурс розпочався 15 вересня 2017 року за ініціативи голови облдержадміністрації Павла Жебрівського , за підтримки Ради Європи, громадськості та ЗМІ. У конкурсі взяли участь журналісти з провіднихмедіа Донеччини. 
За кожною номінацією визначено три призери, які отримали сьогодні грошові винагороди та учасників конкурсу, гідних заохочувальних пам’ятних сувенірів.
Привітали присутніх заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Добряк та в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко. 
Сергій Добряк зазначив, що проведення таких конкурсів є дуже важливим для Донеччини. Людмила Биченко розповіла присутнім про історію конкурсу, про те, що започаткування такого конкурсу – ідея голови Донецької ОДА. . 
« Конкурс був започаткований з метою висвітлити реформу децентралізації на Донеччині, адже цей саме цей шлях зараз дуже важливий для області», – наголосила пані Людмила. 
Також вона подякувала всім, хто відгукнувся для участі у конкурсі, бо саме сьогодні є дуже важливим показати, які реформи відбуваються на Донеччині. 
«Не даремно саме сьогодні ми поводимо підсумки – вчора працівники місцевого самоврядування відзначали своє професійне свято. Тому сьогодні окрім переможців та учасників конкурсу ми запросили представників громад Донеччини», – зазначила в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики. 
«Дуже важливо щоб представники ЗМІ показали ту нашу спільну роботу, яку ми проводимо на території Донеччини», – наголосила Людмила Биченко. 
Також в ході заходу Сергій Добряк та Людмила Биченко привітали представників об’єднаних територіальних громад з професійним святом, поспілкувались з журналістами та представниками конкурсної комісії.

Управління з впровадження реформ та децентралізації
Донецької облдержадміністрації


96% коштів державної субвенції об’єднані громади вже розподілили між проектами розвитку інфраструктури

Станом на 12 жовтня комісія при Мінрегіоні погодила 1733 інфраструктурних проектів об’єднаних громад, які будуть реалізовані до кінця цього року за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,45 млрд грн або 96% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали вже 363 громади.

Лише три об’єднаних громади ще не подавали проектів на розгляд Комісії: Лихівська (Дніпропетровська обл.), Калитянська та Пісківська (Київська обл.).

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/96-koshtiv-derzhavnoyi-subventsiyi-ob-yednani-gromadi-vzhe-rozpodilili-mizh-proektami-rozvitku-infrastrukturi/

Міністерство регіонального розвитку будівництва  та житлово-комунального господарства України


94% коштів державної субвенції об’єднані громади вже розподілили між проектами розвитку інфраструктури

Станом на 12 жовтня комісія при Мінрегіоні погодила 1787 інфраструктурних проектів об’єднаних громад, які будуть реалізовані до кінця цього року за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,42 млрд грн або 94% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали вже 360 громад.

За даними Мінрегіону, усі кошти субвенції розподілили об’єднані громади Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Львівської, Харківської та Чернівецької областей.

Більше 90 % коштів розподілили об’єднані громади Донецької, Вінницької, Миколаївської (по 1% залишку коштів), Чернігівської (2%), Кіровоградської (3%), Дніпропетровської, Житомирської, Хмельницької, Черкаської (по 4%), Рівненської, Тернопільської (по 7%), Волинської (8%) та Херсонської ( 9% залишку) областей.

Майже третину коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Одеської області (залишок 32%).

Жодної заявки досі не надходило від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури.

6 об’єднаних громад, які ще не подавали проектів на розгляд Комісії:

 • Лихівська (Дніпропетровська обл.),
 • Чижівська (Житомирська обл.),
 • Калитянська та Пісківська (Київська обл.),
 • Недогарківська, Новоаврамівська (Полтавська обл.),

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/94-koshtiv-derzhavnoyi-subventsiyi-ob-yednani-gromadi-vzhe-rozpodilili-mizh-proektami-rozvitku-infrastrukturi/

Міністерство регіонального розвитку будівництва  та житлово-комунального господарства України


91% коштів державної субвенції об’єднані громади вже розподілили між інфраструктурними проектами

Станом на 29 вересня комісія при Мінрегіоні погодила 1693 інфраструктурних проекти об’єднаних громад, які будуть реалізовані до кінця поточного року за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,36 млрд грн або 91% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали 355 громад.

За даними Мінрегіону, усі кошти субвенції розподілили об’єднані громади Закарпатської, Івано-Франківської, Харківської та Чернівецької областей.

Більше 90% коштів розподілили об’єднані громади Донецької (залишок коштів 1%), Запорізької (залишок 2%), Вінницької, Кіровоградської, Львівської (по 3% залишку), Миколаївської (4%), Чернігівської (6%), Житомирської (7%), Волинської (8%), Дніпропетровської, Херсонської та Черкаської (по 9% залишку) областей.

Більше третини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Одеської області (залишок 37%).

Жодної заявки досі не надходило від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури.

Список громад, які ще не подавали проектів на розгляд Комісії:

 • Лихівська (Дніпропетровська обл.),
 • Чижівська (Житомирська обл.),
 • Калитянська та Пісківська (Київська обл.),
 • Розквітівська (Одеська обл.),
 • Недогарківська, Покровсько-Багачанська, Новоаврамівська (Полтавська обл.),
 • Коропецька, Лопушненська (Тернопільська обл.),
 • Батуринська (Чернігівська обл.).

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури

(29 вересня 2017 року)

123

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/91-koshtiv-derzhavnoyi-subventsiyi-ob-yednani-gromadi-vzhe-rozpodilili-mizh-infrastrukturnimi-proektami/

Міністерство регіонального розвитку будівництва  та житлово-комунального господарства України


Донецька обласна рада профспілок ознайомилась з реформою децентралізації

21 вересня на Пленарному засіданні Донецької обласної ради професійних спілок було розглянуте питання «Реформа децентралізації у Донецькій області», в рамках якого представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації ознайомили присутніх з результатами проведення адміністративно-територіальної реформи на Донеччині.

На теперішній час в Донецькій області сформовані та працюють Лиманська, Миколаївська, Сіверська, Соледарська міські, Черкаська селищна, Іллінівська та Шахівська сільські об’єднані територіальні громади (ОТГ).

У порівнянні показників ОТГ за період перше півріччя 2016 року з даними першого півріччя 2017 року спостерігається наступне збільшення надходжень дохідних частин бюджету:

у Лиманській міській ОТГ – з 50,7 млн.грн. до 103,8 млн.грн.;

у Миколаївській міській ОТГ – з 2,0 млн.грн. до 24,7 млн.грн.;

у Соледарській міській ОТГ – з 26,8 млн.грн. до 43,6 млн.грн.;

у Черкаській селищній ОТГ – з 3,8 млн.грн. до 5,7 млн.грн.;

у Іллінівській сільській ОТГ – з 2,6 млн.грн. до 15,7 млн.грн.;

у Шахівській сільській ОТГ – з 11,7 млн.грн. до 19,4 млн.грн.

Основними напрямами використання державної субвенції на формування інфраструктури ОТГ у 2017 році є:

капітальний ремонт доріг комунальної власності – 48%;

ремонт та термомодернізація закладів освіти – 19%;

придбання спеціалізованої техніки для комунального підприємства – 8%;

придбання шкільних автобусів – 10%;

будівництво, капітальний ремонт та реконструкція соціальних інфраструктурних об’єктів – 15%.

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведено оцінку фінансової спроможності ОТГ у першому півріччі 2017 року за наступними показниками виконання місцевих бюджетів:

власні доходи на 1-го мешканця;

рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);

питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);

капітальні видатки на 1-го мешканця (без субвенцій з державного бюджету).

За результатами проведеного моніторингу 366 ОТГ України: Шахівська сільська ОТГ Донецької області посіла у рейтинговій таблиці третє місце, а Лиманська міська ОТГ Донецької області – чотирнадцяте місце.

На 29 жовтня 2017 року призначені вибори голів та депутатів Андріївської та Званівської сільських ОТГ.

На сьогодні Золотоколодязька сільська рада розпочала процедуру приєднання до раніше сформованої Шахівської сільської ОТГ, а Білозерська, Волноваська, Святогірська міські, Новодонецька, Ольгинська селищні, Хлібодарівська сільська ОТГ отримали висновки щодо добровільного об’єднання територіальних громад, які затверджені розпорядженнями голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації.

Управління з впровадження реформ та децентралізації
Донецької облдержадміністрації


Об’єднані громади вже мають більше 1,5 тисячі інфраструктурних проектів, які реалізують цього року за підтримки держави

Станом на 20 вересня комісія при Мінрегіоні погодила 1587 інфраструктурних проектів об’єднаних громад, які будуть реалізовані до кінця поточного року за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає майже 1,3 млрд грн або 86% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали поки 337 громад.

За даними Мінрегіону, усі кошти субвенції розподілили об’єднані громади Закарпатської, Івано-Франківської, Харківської та Чернівецької областей.

Більше 90% коштів розподілили об’єднані громади Донецької (залишок коштів 1%), Запорізької (залишок 2%), Львівської (залишок 3%) Вінницької (залишок 5%), Волинської, Дніпропетровської, Миколаївської та Черкаської (по 9% залишку) областей.

Більше третини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Луганської (залишок 39%), Одеської (залишок 37%) та Кіровоградської (залишок 31%) областей.

Жодної заявки досі не надходило від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури.

Повний список громад, які ще не подавали проекти на розгляд Комісії, є ТУТ

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури

(20 вересня 2017 року)

16

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/ob-yednani-gromadi-vzhe-mayut-bilshe-1-5-tisyachi-infrastrukturnih-proektiv-yaki-realizuyut-tsogo-roku-za-pidtrimki-derzhavi/

Міністерство регіонального розвитку будівництва  та житлово-комунального господарства України


80% коштів інфраструктурної субвенції об’єднані громади вже розподілили, але загальна динаміка невисока, — В’ячеслав Негода

Станом на 13 вересня комісія при Мінрегіоні погодила 1469 інфраструктурних проектів об’єднаних громад, які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає майже 1,2 млрд грн або 80% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали 322 громади.

«Невисока динаміка подачі проектів об’єднаними громадами насторожує. Якщо не всі громади використають цей ресурс, це суттєво послабить аргументи щодо необхідності збільшення обсягу коштів в держбюджеті в наступному році. Пояснити зволікання більше 40 ОТГ можна хіба що безвідповідальною позицією керівництва цих громад, бо є сприяння облдержадміністрацій, центрів розвитку місцевого самоврядування, є минулорічний досвід колег у розробці таких проектів. Отже мова не йде про неспроможність розробити проекти, а лише про небажання», — прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

За даними Мінрегіону, усі кошти субвенції розподілили об’єднані громади Закарпатської, Івано-Франківської та Харківської областей.

Більшу частину коштів розподілили об’єднані громади Донецької (залишок коштів 1%), Чернівецької (залишок 3%), Запорізької (залишок 5%), Вінницької (залишок 6%), Волинської (залишок 9%) та Львівської (залишок 9%) областей.

Більше половини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Одеської (залишок 56%) області.

Жодної заявки досі не надходило від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури.

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури (13 вересня 2017 року)

1

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/80-koshtiv-infrastrukturnoyi-subventsiyi-ob-yednani-gromadi-vzhe-rozpodilili-ale-zagalna-dinamika-nevisoka-v-yacheslav-negoda/

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України


Об’єднані громади розподілили між проектами 73% коштів інфраструктурної субвенції

Станом на 6 вересня комісія при Мінрегіоні погодила 1334 інфраструктурних проекти об’єднаних громад, які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,102 млрд грн або 73% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали 286 громад.

За даними Мінрегіону, усі кошти субвенції розподілили об’єднані громади Закарпатської, Івано-Франківської та Харківської областей.

Більшу частину коштів розподілили об’єднані громади Донецької (залишок коштів 1 %), Чернівецької (залишок 3 %), Запорізької (залишок 5 %) та Вінницької (залишок 8 %) областей.

Більше половини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Одеської (залишок 57%) та Миколаївської (залишок 55%) областей.

Жодної заявки поки не надійшло від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн коштів субвенції на розвиток інфраструктури.

Повний список громад, які ще не подавали проекти на розгляд Комісії, є ТУТ

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури (6 вересня 2017 року)

1

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/ob-yednani-gromadi-rozpodilili-mizh-proektami-73-koshtiv-infrastrukturnoyi-subventsiyi/

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України


Пасивність третини ОТГ спонукають до перегляду порядку надання їм державної фінансової підтримки, — В’ячеслав Негода

1219 заявок на реалізацію інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад, які фінансуються за кошти відповідної державної субвенції, погодила Комісія при Мінрегіоні станом на 30 серпня. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,005 млрд грн або 67% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали 259 громад.

За даними Мінрегіону більше половини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Миколаївської (залишок 75%), Одеської (залишок 60%) та Рівненської (залишок 53%) областей.

Жодної заявки поки не надійшло від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн коштів субвенції на розвиток інфраструктури.

«Більше ста громад  усе ще не подали на розгляд Комісії заявки на ті проекти, які вони мають намір реалізувати за кошти субвенції. Можна лише припустити, в чому причина ситуації, яка склалася. Якщо громаді не вистачає кваліфікованих кадрів, здатних підготувати належним чином заявку, а відтак – і проект, то в кожній області по-перше, проводяться спеціальні навчання. По-друге, Центри розвитку місцевого самоврядування повинні і надають підтримку громадам у підготовці необхідних документів. Не думаю, що якась із обласних державних адміністрацій могла відмовити в допомозі, якщо тільки громада зверталася з таким проханням до неї. Врешті можна звернутися до Центрального офісу реформ Мінрегіону за консультацією. Тобто немає жодних перешкод для того, аби громади могли вчасно підготуватися та втілити важливі для них проекти за кошти державної субвенції. Який напрошується висновок? Що ці кошти тій сотні громад не потрібні. Мушу сказати, що з огляду на таку ситуацію, надалі дуже важко буде доводити, наприклад Мінфіну, і парламенту, що об’єднані громади потребують фінансової підтримки з боку держави», — прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що за дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра Геннадія Зубка,  Центральний офіс реформ сьогодні працює з кожною громадою, яка не підготувала відповідні інфраструктурні проекти з тим, щоб допомогти.

«Працюють і Центральний офіс реформ, і Центри розвитку місцевого самоврядування, і фахівці Мінрегіону допомагають у вирішенні цього завдання. Мінрегіон розраховує, що і всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування, їхні регіональні відділення зможуть активніше долучитися до надання відповідної допомоги. Але ж ніхто нікого не зможе змусити взяти виділені державні кошти і ефективно їх освоїти, якщо хтось того не хоче. Ще важче зрозуміти таку пасивну позицію голів рад ОТГ в контексті їх відповідальності перед своїми виборцями. І тут надалі потрібно буде робити висновки і переглядати питання порядку надання державної фінансової підтримки об’єднаних громад, — додав В’ячеслав Негода.

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/pasivnist-tretini-otg-sponukayut-do-pereglyadu-poryadku-nadannya-yim-derzhavnoyi-finansovoyi-pidtrimki-v-yacheslav-negoda/

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України


Об’єднані громади мають вже 1117 інфраструктурних проектів, які реалізують цього року за підтримки держави

Станом на 23 серпня комісія при Мінрегіоні погодила загалом 1117 інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. Загальна сума коштів погоджених проектів – майже 945 млн грн, або 63 % від запланованих на 2017 рік коштів субвенції (загалом передбачено 1,5 млрд грн).

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подала 241 громада.

За даними Мінрегіону, об’єднані громади Закарпатської, Івано-Франківської та Харківської областей вже розподілили між проектами усю суму субвенції. Майже розподілили кошти державної підтримки ОТГ Донецької (залишок коштів 2%) та Запорізької (залишок 5%) областей.

Більше половини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Миколаївської (залишок 80%), Херсонської (залишок 67%), Одеської (залишок 60%) та Рівненської (залишок 53%) областей. Від ОТГ Київщини проектів до Мінрегіону поки взагалі не надходило.

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури (23 серпня 2017 року)

1

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/press/news/ob-yednani-gromadi-mayut-vzhe-1117-infrastrukturnih-proektiv-yaki-realizuyut-tsogo-roku-za-pidtrimki-derzhavi-grafik/

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України


На Донеччині проходять вибори у громадах

18 серпня 2017 року Центральна виборча комісія своєю Постановою № 164 призначила на неділю, 29 жовтня 2017 року, вибори у 202 об’єднаних територіальних громадах в усіх без виключення областях України.

Так, в Донецькій області вибори призначено в двух об’єднаних територіальних громадах – Андріївській сільській об’єднаній територіальній громаді Слов’янського району та Званівській сільській об’єднаній територіальній громаді Бахмутського району.

Центральна виборча комісія оголосила початок виборчого процесу в цих громадах з 9 вересня 2017 року.

Наразі, на даний час, в Донецькій області існує сім об’єднаних територіальних громад, в двох громадах оголошено проведення перших місцевих виборів, ще три громади очікують висновки облдержадміністрації про відповідність проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Управління з впровадження реформ та децентралізації Донецької облдержадміністрації


Мінрегіоном проведено оцінку фінансової спроможності ОТГ  на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів  за перше півріччя 2017

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведено оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ проведено на підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2017 року та за 4 основними показниками, які відображають:

 • власні доходи на 1-го мешканця;
 • рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);
 • питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);
 • капітальні видатки на 1-го мешканця (без субвенцій з державного бюджету)

Аналіз свідчить про те, що найнижчі показники фінансової спроможності характерні для більшості невеликих громад. Виняток становлять окремі невеликі громади на території, яких розміщені бюджетоутворюючі підприємства та потужні підприємства реального сектору економіки.

Наявність закономірності між фінансовою спроможністю та чисельністю населення громади можна пояснити тим, що у великих громадах більш вигідно розвивати малий та середній бізнес, оскільки там є достатній трудовий ресурс, більш ємний місцевий ринок збуту товарів і послуг та кращі перспективи для сталого розвитку громади.

Великі громади мають більший потенціал та більше можливостей для забезпечення належного утримання об’єктів інфраструктури, функціонування закладів та установ комунальної власності, а органи місцевого самоврядування можуть забезпечити надання якісних публічних та комунальних послуг.

Формування спроможних ОТГ має відбуватися з урахуванням таких критеріїв:

 • чисельність громади не повинна бути меншою, ніж 5-7 тис. осіб;
 • питома вага базової дотації – не більше 30% від суми власних доходів;
 • витрати на утримання управлінського апарату – не більше 20% від обсягу власних ресурсів громади.

Фінансовий ресурс при формуванні спроможних громад є найбільш визначальним критерієм, який забезпечить сталий розвиток громад.

Зазначений рейтинг може бути використаний ОТГ для здійснення аналізу щодо ефективності мобілізації власних ресурсів, раціональності використання бюджетних коштів та прийняття якісних управлінських рішень.

Джерело: http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2017/07/Otsinka-fin-spromozhn-366-OTG-vlasni.pdf

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України

Проекти на кошти інфраструктурної субвенції подали 165 об’єднаних громад з 366 (+ графік)

Станом на 9 серпня комісія при Мінрегіоні розглянула загалом 847 інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали поки 165.

Комісія схвалила 754 з поданих ОТГ проекти на загальну суму більше 630 млн грн.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, за результатами чергового засідання комісії з розгляду поданих об’єднаними громадами інфраструктурних проектів, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету.

За даними Мінрегіону, об’єднані громади Закарпатської області вже розподілили між проектами усю суму субвенції. Майже розподілили кошти державної підтримки ОТГ Донецької (залишок коштів 5%) та Івано-Франківської (залишок 6%) областей.

На квапляться з поданням проектів ОТГ Харківської (залишок коштів 94%), Рівненської (залишок 76%), Чернігівської (залишок 76%), Херсонської (залишок 75%) та Житомирської (залишок 74%) областей.

Від ОТГ Київської та Миколаївської областей проектів до Мінрегіону поки взагалі не надходило.

 «Наголошу, що комісія не впливає на розподіл коштів субвенції між населеними пунктами об’єднаних громад. Це рішення приймає керівництво ОТГ і несе за нього відповідальність перед виборцями. На місцях видніше, куди першочергово слід спрямувати гроші державної підтримки: розділяти більш-менш рівномірно між населеними пунктами, чи більшість грошей вкладати в інфраструктурні проекти центру громади. Пріоритетність тих чи інших проектів має визначатися в громадах, а не в міністерстві. Тому звертаюсь до керівництва ОТГ – публічно пояснюйте мешканцям, чому ви плануєте використовувати кошти саме так», — зазначив В’ячеслав Негода.

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

 Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури 

(9 серпня 2017 року)

7

Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України


У Краматорську відбулась чергова нарада з питань децентралізації та впровадження реформ

18 липня у Донецькій ОДА під головуванням в.о.директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмили Биченко відбулась нарада з питань впровадження реформ та децентралізації, зокрема йшла мова про створення спроможної Олександрівської селищної об’єднаної територіальної громади. У нараді взяли участь голова Олександрівської райдержадміністрації Микола Мачульський, голова Олександрівської районної ради Мороз Ф.І., Олександрівський селищний голова Борисевич Л.В., Беззаботівський сільський голова Мирський В.В., Високопільський сільський голова Ляшенко І.П., Мирнодолинський сільський голова Хруленко О.І., Михайлівський сільський голова Заблоцький В.А., Новоолександрівський сільський голова Пашкова Т.М., Очеретинський сільський голова Рєзніченко Д.А., Петрівський Другий сільський голова Гойко І.Г., Староварварівський сільський голова Кадигроб М.М.

“Золотопрудська сільська рада – це “біла пляма” у формуванні Олександрівської ОТГ. Голова сільської ради проігнорував сьогоднішню нараду та пропозицію Олександрівської селищної ради щодо об’єднання”.   

Під час наради Людмила Биченко наголосила про необхідність об’єднання відповідно до діючого законодавства, а також зазначила що Кабінет Міністрів України може визнати об’єднану територіальну громаду спроможною, у разі її утворення в порядку, визначеному Законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» навколо населеного пункту, визначеного Перспективним планом формування територій громад адміністративним центром.

Також добровільне об’єднання територіальних громад має низку умов, такі як: територія об’єднаної територіальної громади має бути нерозривною, межі об’єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися, крім того об’єднана територіальна громада має бути розташована в межах однієї області.

Усі присутні активно висловлювали своє бачення питання щодо  об’єднання згідно Перспективного плану формування територій громад, та заплановано наступну зустріч на 25 липня з населенням та громадкістю Олександрівського району.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Олександрівському районі обговорили питання формування ОТГ

25 липня в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Людмила Биченко
провела чергову виїзну нараду, на якій зустрілась з мешканцями села Золоті Пруди Олександрівського району, депутатами та громадськими активістами.

У нараді взяли участь голова Олександрівської райдержадміністрації Микола Мачульський , голова районної ради Федір Мороз та голова  Олександрівської селищної ради Людмила Борисевич.

За Перспективним планом формування громад області, Золотопрудська сільська рада має увійти до складу Олександрівської селищної об’єднаної територіальної громади. До речі, із 11 рад – 10 вже  надали свою згоду на об’єднання, сформували робочу групу для підготовки спільних заходів щодо розвитку територій.

Чергова нарада була проведена з метою інформування населення та надання роз’яснень про зміни в діючому законодавстві, аби не залишилось «білих плям» у Олександрівському районі.

Засідання відбулось в приміщенні спортивної зали, оскільки охочих зрозуміти, що таке децентралізація та реформа органів  місцевого самоврядування,  в залі зібралось багато. Після ґрунтовної доповіді про стан формування Олександрівської об’єднаної територіальної громади, пролунали запитання та відповіді щодо фінансової спроможності та можливих ризиків після об’єднання, а також перспектив розвитку громади.

Після двох годин діалогу з жителями села було зрозуміло, що децентралізація влади неминуча, отримавши відповіді на  хвилюючі всіх питання, вирішили провести громадські обговорення до 1 серпня 2017 року та відразу винести проект рішення на розгляд засідання сесії сільської ради.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Виїзна нарада в смт Новоекономічне Покровського району

26 липня начальником відділу з питань впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Іриною Фроловою проведено чергову виїзну нараду за участю голови Покровської райдержадміністрації, голови міста Мирноград та голів сільських, селищних рад Покровського району.

Цю зустріч провели з метою обговорення хвилюючих питань утворення нової адміністративно-територіальної одиниці, такої як Новоекономічна селищна об’єднана територіальна громада. Зазначили  ризики та переваги цього об’єднання, можливості покращення життя населення, та як отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури майбутньої громади. Розмова, що відбулася, була конструктивною і відвертою, думки інколи протилежними. Кожен з присутніх мав змогу висловити свою громадянську позицію та своє бачення з цього питання. Після бурхливих обговорень з’ясувалось, що у громади є багато претензій до своїх голів, що не всі рішення приймались об’єктивно.

Мирноградський міський голова наголосив на перевагах формування Мирноградської міської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у місті обласного значення, яке вже має розвинуту інфраструктуру та адміністративні будівлі і не потребує додаткових видатків на їх будівництво. Під час виступу розповів про залучення інвестицій до міста Мирнограда, реалізовані інфраструктурні проекти та плани на майбутнє. Відповів на питання мешканців щодо транспортного сполучення населених пунктів з адміністративним центром.

Наразі вирішили переглянути порядок громадських обговорень, аби врахувати думку кожного. Крім цього переглянути формат об’єднання за пропозицією Мирноградського міського голови.

Перспективним Планом формування громад Донецької області визначено що Мирноградська об’єднана територіальна громада об’єднує дев’ять рад, у тому числі: Мирноградську, Родинську, Рівенську, Новоекономічну, Гродівську, Малинівську, Мирнолюбівську, Новоолександрівську, Іванівську Покровського району.

Які будуть прийняті рішення покаже час.

Управління з впровадження реформ та децентралізації
Донецької облдержадміністрації


У Миколаївці пройшли семінари для представників громад Донеччини

28 липня на базі Миколаївської міської об’єднаної територіальної громади в приміщені бібліотеки-центру екологічного виховання ім. Героя України О.Г. Лелеченка спеціалістами структурних підрозділів облдержадміністрації проводилися семінари–наради з представниками об’єднаних територіальних громад, метою яких стало надання методичної та практичної допомоги з питань подальшого розвитку громад Донецької області. Організатором проведення заходу виступив департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

Під час зустрічі присутні були ознайомлені з питаннями реалізації державної політики з оздоровлення та відпочинку дітей. Начальник управління у справах сім’ї та молоді Лілія Золкіна розповіла про ведення статистичної звітності обліку оздоровлення та відпочинку дітей.

Начальник відділу методологічного забезпечення та розвитку територій управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Ірина Пєчка довела до слухачів інформацію щодо Європейського тижня місцевої демократії.

Вона розповіла, що відповідно до Указу Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27 вересня 2007 року органам місцевого самоврядування в Україні, рекомендовано проводити щороку під час Європейського тижня місцевої демократії заходи, спрямовані на ознайомлення населення з діяльністю місцевих рад та їх виконавчих органів, районних та обласних рад, зокрема дні відкритих дверей, відкриті засідання рад, громадські слухання з важливих питань місцевого значення тощо.

Завданням Тижня є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії. Поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті суспільства.

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації


У ДонОДА розглянули питання формування громад у Великоновосілківському районі

У Краматорську відбулась робоча нарада в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації Людмили Биченко з представниками Великоновосілківської райдержадміністрації, керівниками сільських, селищних рад та громадськими активістами. Під час наради було розглянуто питання формування Старомлинівської громади.

Людмила Биченко ознайомила присутніх з правилами формування громад та підкреслила, що нові громади мають формуватись на засадах спроможності та гарантіях комфортного обслуговування громадян.

«За перспективним планом у Великоновосілківському районі має бути сформовано три громади. Їх адміністративні центри визначались виходячи з можливостей соціального та адміністративного обслуговування громадян, а також доступності для мешканців населених пунктів громади. Оскільки формування громад відбувається на добровільних засадах, важко точно визначити межі майбутніх громад. Але якщо нова громада економічно неефективна, обласна влада сприятиме переформатуванню громади», – зазначила Людмила Биченко.

Під час спілкування з представниками населених пунктів та керівниками структурних підрозділів РДА були розглянуті проблемні питання формування громад у районі. Людмила Биченко надала роз’яснення щодо подальшого процесу децентралізації та відповіла на усі питання присутніх.

За результатами наради було прийнято рішення про продовження роботи з формування об’єднаних територіальних громад у межах Великоновосілківського району та посилення просвітницької роботи з населенням щодо діяльності ОТГ та переваг формування самодостатніх громад.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Донецькій ОДА відбулась відео-нарада мінрегіону

1 серпня відбулася відео-нарада Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з облдержадміністраціями з актуальних питань регіонального розвитку та розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад, на якій в режимі он-лайн були розглянуті питання:

 1. Про надання дозволів на початок будівництва по проектах, проектна документація на які затверджена до 10.06.2017, у зв’язку із набранням чинності 10.06.2017 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 17.01.2017
  № 1817- VIII.
 2. Про виконання доручень за результатами попередніх он-лайн нарад:

щодо пришвидшення реалізації у 2017 році проектів по створенню у школах України нового освітнього простору;

про забезпечення покращення якості надання адміністративних послуг, в тому числі розширення мережі центрів надання адміністративних послуг;

про будівництво медичних амбулаторій;

про створення у 2017 році Центрів безпеки громадян в об’єднаних територіальних громадах;

про пришвидшення направлення до Мінрегіону перелік інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2017 році Вінницькою, Донецькою, Запорізькою, Луганською, Миколаївською, Одеською, Полтавською, Сумською, Херсонською, Чернігівською обласними та Київською міською державними адміністраціями та на 2018 рік всіма областями.

 1. Про стан опрацювання та погодження переліків проектів, які можуть реалізуватись за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

З боку Донецької обласної державної адміністрації в відео-нараді прийняли участь перший заступник голови облдержадміністрації Вілінський Є.С., директор департаменту економіки Свинаренко О.І., директор департаменту освіти і науки Оксенчук Н.В., директор департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Головко О.П., в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Л.А., заступник директора департаменту охорони здоров’я Колесник В.В., заступник директора управління містобудування та архітектури Теклюк В.Я., начальник відділу моніторингу, планування, реагування на НС та підготовки населення департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Гончаров С.А.

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


Донеччину з ознайомчим візитом відвідали представники ОТГ Житомирщини

У Краматорську відбувся круглий стіл керівництва Донецької облдержадміністрації з представниками об’єднаних територіальних громад Житомирщини, під час якого делегатів ознайомили зі специфікою соціально-економічного розвитку області та співпраці з міжнародними організаціями.

Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський зауважив, що окрім фінансової спроможності новостворених громад на Донеччині велика увага приділяється розвитку найбільш важливих соціальних об’єктів.

«У наших громадах будуються Центри безпеки, опорні школи, молодіжні центри, спортивні об’єкти, активно впроваджується медична реформа. Кожна громада матиме Центр надання адміністративних послуг. Ми постійно переймаємо найкращих досвід усіх областей України задля покращення умов життя громадян», – заявив Павло Жебрівський.

Під час круглого столу в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації Людмила Биченко заявила, що дві громади Донеччини – Лиманська та Шахівська – увійшли у 20 найбільш спроможних громад України.

«Головним принципом формування громад у Донецькій області є їх фінансова спроможність. Громада повинна бути прибутковою, тому наші ОТГ – одні з найкращих в Україні. Субвенції, які надходять від державного та обласного бюджету, використовуються в першу чергу на відновлення та розвиток інфраструктури, що сприяє розвитку громади», – підкреслила Людмила Биченко.

Також під час круглого столу очільник області та керівники структурних підрозділів ОДА розповіли присутнім про практику співпраці з міжнародними організаціями та донорами. Так, директор департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Оксана Головко зазначила, що представники міжнародних організацій приділяють велику увагу підготовці проекту, проте під час виконання роботи проводяться швидко та якісно. Вона наголосила, що донори в першу чергу орієнтуються на кінцевий результат та корисність проекту для мешканців громади.

Директор департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Валерій Кобижча ознайомив делегатів з гуманітарною ситуацією, а начальник управління у справах сім’ї та молоді Лілія Золкіна розповіла про особливості роботи управління у Донецькій області.

Під час візиту до Донеччини делегати від громад Житомирської області оглянуть вже завершені та працюючі об’єкти та поспілкуються з керівниками ОТГ, які отримали міжнародну допомогу.

Департамент інформаційної   та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Лимані почав роботу оновлений Центр надання адміністративних послуг

Відсьогодні у Лимані почав працювати оновлений Центр надання адміністративних послуг. ЦНАП у місті працює вже декілька років та постійно збільшує кількість надаваних послуг. Приміщення Центру було розширено та відремонтовано за співфінансування з обласного та міського бюджетів, а також за підтримки міжнародних донорів.

ЦНАП у Лимані наразі може надавати 106 різноманітних послуг, ведуться перемовини щодо можливості оформлення та видачі біометричних паспортів. У Центрі працює 9 спеціалістів, до яких найчастіше звертаються з питань оформлення земельних ділянок та поширених довідок, які раніше надавались виконкомом міської ради.

«Оновлений Центр надання послуг має спростити доступ людей до необхідних документів та довідок. У Лиманській громаді зараз проходить безліч змін, вона знаходиться у дуже вигідному становищі, адже найбільша в Україні сільська громада має величезний ресурс у вигляді землі та рекреаційних зон. Сподівають, відкриття ЦНАПу стане значним кроком до принципового покращення життя людей, європейськості у методах управління», – заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Очільник області відзначив велику роботу зі створення ЦНАПу у Лимані, проте підкреслив, що попереду буде велика робота з розширення кількості послуг, пришвидшення обслуговування людей, залучення суміжних структур до співпраці.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики  облдержадміністрації


Процес об’єднання територіальних громад в Донецькій області триває

Так, станом на 10 липня поточного року, Білозерська міська та Новодонецька селищна об’єднані територіальні громади отримали висновки про відповідность проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Білозерська міська об’єднана територіальна громада об’єднала в собі Білозерську міську та Нововодянську сільську ради, до складу яких входять сім населених пунктів з загальною чисельністю населення 16704 тис. осіб. Новодонецька селищна об’єднана територіальна громада об’єднала в собі Новодонецьку селищну, Іверську, Степанівську, Криничанську, Веселогірську та Спасько-Михайлівську сільські ради, до складу яких входять двадцять населених пунктів з загальною чисельністю населення 11207 тис. осіб.

Всіма радами прийняті остаточні рішення про добровільне об’єднання територіальних громад та облдержадміністрацією готується звернення до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів та відповідного голови в установленому законом порядку.

Також, Андріївською сільською об’єднаною територіальною громадою, яка об’єднала в собі Андріївську та Сергіївську сільські ради, схвалені проекти рішень про добровільне об’єднання громад, які надані до облдержадміністрації для отримання висновку про відповідність проектів рішень щодо добровільного об’єднання Конституції та законам України.

Таким чином, вже скоро, на карті Донецької області з’являться ще три об’єднані територіальні громади.

Об’єднання громад – це шлях до сильної, успішної країни, до впевненого майбутнього для себе та своїх нащадків.

Управління з впровадження реформ та децентралізації
Донецької облдержадміністрації


Субвенції на формування отримали 5 об’єднаних територіальних громад

Департамент інформаційної та внутрішньої політики інформує щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року № 410).

Висновки облдержадміністрації про відповідність проектних заявок порядку та умовам надання субвенції щодо проектів, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в повному обсязі передбаченого на 2017 рік розподілу коштів отримали 5 громад:

22.06.2017 – Черкаська об’єднана територіальна громада по трьом інфраструктурним проектам на загальну суму 4854 тис. грн.;

04.07.2017 – Шахівська об’єднана територіальна громада по одному інфраструктурному проекту на загальну суму 3144 тис. грн., Іллінівська об’єднана територіальна громада по п’яти інфраструктурним проектам на загальну суму 8232,3 тис. грн., Соледарська об’єднана територіальна громада по п’яти інфраструктурним проектам на загальну суму 8532 тис. грн.;

06.07.2017 – Лиманська об’єднана територіальна громада по п’яти інфраструктурним проектам на загальну суму 14735,3 тис. грн.

Миколаївська об’єднана територіальна громада 06.07.2017 отримала висновок на виконання одного інфраструктурного проекту на суму 684,249 тис. грн., що складає 29% обсягу передбаченого на 2017 рік розподілу коштів. Проекти на використання основної частини субвенції в сумі 1664,051тис. грн. Миколаївська міська рада, планує подати облдержадміністрації до 17.07.2017.

Станом на 10.07.2017 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) переліки проектів разом з проектними заявками на проекти, які планується фінансувати за рахунок коштів зазначеної субвенції у 2017 році, направили Черкаська, Соледарська та Іллінівська об’єднані територіальні громади.

При цьому Черкаська об’єднана територіальна громада 04.07.2017 вже отримала позитивний висновок від Мінрегіону і наразі має розпочати відповідні процедури закупівель.

Проекти Соледарської та Іллінівської громад будуть розглянуті на найближчому засіданні Мінрегіону, яке відбудеться 11.07.2017.

Лиманська, Шахівська та Миколаївська об’єднані територіальні громади знаходяться на стадії збору документів і планують їх подати Мінрегіону до 17.07.2017.

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації


Служба зайнятості взяла участь у семінарі, присвяченому інтегрованому підходу до соціальних послуг в умовах децентралізації

6 та 7 червня 2017 року керівники Донецької обласної служби зайнятості прийняли участь у семінарі-нараді «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи», який відбувся у Краматорську за сприяння Міністерства соціальної політики України та UNICEF в Україні.

У заході взяли участь представники Донецької облдержадміністрації, Міністерства соціальної політики, ЮНІСЕФ в Україні, Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади, Світового банку, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Департаменту соціального захисту, ПРООН, Департаменту Державної служби України з питань праці, Донецької обласної служби зайнятості, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голови об’єднаних територіальних громад та інші.

Впродовж наради були розглянуті наступні питання:

 • адміністрування надання послуг з соціальної підтримки та організації прийому громадян за місцем проживання;
 • організація надання соціальних послуг;
 • контроль за дотриманням законодавства про працю та зайнятість, організація надання послуг центрами зайнятості;
 • ведення випадку «case management»: захист материнства та дитинства, раннє втручання;
 • захист прав дітей;
 • фінансові механізми та розвиток молодіжної політики в умовах децентралізації.

Під час участі у дискусії відповідного тематичного блоку представники служби зайнятості розповіли про механізми та послідовність дій у секторі сприяння зайнятості і взаємодії з роботодавцями, інформаційному секторі. Поділилися позитивними досягненнями і новітніми впровадженнями Служби, досвідом надання послуг клієнтам в об’єднаних територіальних громадах, залучення до ринку праці вразливих груп населення і жінок та використання у роботі підходу «кейс-менеджмент».

Нарада відбулася у форматі панельних дискусій, під час яких велося відкрите обговорення питань і проблем та обміну практичним досвідом між учасниками семінару. Наприкінці зустрічі були підведені підсумки та означені основні напрямки діяльності у найближчій перспективі.

Інформація підготовлена Донецьким обласним центром зайнятості


У Краматорську проходить семінар щодо покращення соціальних послуг в умовах децентралізації

У Краматорську у великій конференц-залі ювелірного дому “САГА” проходить семінар-нарада на тему «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи», який має на меті обмін досвідом з надання соціальних послуг серед представників об’єднаних територіальних громад зі всієї України. Також участь у заході взяли представники “ЮНІСЕФ”,  координатори регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку, керівники структурних підрозділів соціального захисту населення та служб у справах дітей облдержадміністрації, представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА, представники обласного центру зайнятості, Пенсійного Фонду України.

Директор департаменту соціального захисту населення Донецької обласної держадміністрації Олена Токарєва під час привітального слова заявила, що ОТГ Донеччини мають вагомий позитивний досвід з впровадження соціального захисту, проте для досягнення максимального результату потребується докласти ще багато зусиль.

“Громади багатьох областей мають позитивний досвід з впровадження та покращення соціальних послуг для населення. Разом з міжнародними партнерами в Україні просувається нове розуміння захисту людини, яке передбачає охоплення багатьох різних сфер життя. Дуже добре, що “ЮНІСЕФ” долучається до проектів з працевлаштування людей, адже забезпеченнісь батьків є найкращою гарантією соціального захисту дитини”, – підкреслила Перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

Також вона підкреслила, що для ефективної роботи системи соціального захисту у вже сформованих ОТГ та тих громадах, які мають сформуватись найближчим часом, потрібна комплексна та злагоджена робота Персійного фонду, центрів зайнятості та профільних управлінь місцевих адміністрацій.

Семінар-нарада триватиме два дні. За цей час учасники отримають необхідні знання та навички для ефективної роботи та впровадження реформ у громадах.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Стартував Всеукраїнський конкурс журналістських робіт на тему децентралізації

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програма Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» оголошують з 29 червня цього року старт Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у 2017 році.

«Реформа місцевого самоврядування та процеси децентралізації в Україні вже мають вагомі результати. Це і суттєве збільшення місцевих бюджетів, і підвищення спроможності місцевої влади вирішувати більшість питань громад у різних сферах: медицині, освіті, розбудові інфраструктури, наданні адміністративних, комунальних та інших послуг. Але, на жаль, у реформи усе ще є багато противників, які, намагаючись залишити стару, зручну для них, а не для мешканців громад систему, не нехтують інформаційними маніпуляціями, поширенням міфів, спрямованих на дискредитацію змін, що впроваджуються. Це не шкодить тим, хто вірить у децентралізацію і втілює реформу, але заважає приймати правильні рішення тим, хто усе ще сумнівається. Тому важливо, щоб якомога більше людей мали об’єктивну інформацію щодо перебігу децентралізації в країні, про її здобутки, проблеми та перспективи. І у цьому ми розраховуємо на підтримку засобів масової інформації», — прокоментував Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

До участі у конкурсі до 15 жовтня 2017 року приймаються матеріали в чотирьох номінаціях:

 • онлайн-публікація,
 • стаття (в друкованому ЗМІ),
 • радіоматеріал,
 • відеоматеріал.

Призовий фонд від Програми Ради Європи. В кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії:

 • І премія – 15000 грн,
 • ІІ премія – 10000 грн,
 • ІІІ премія – 7000 грн.

Конкурсом також передбачено відзначення авторів низки робіт заохочувальними відзнаками та запрошення переможців до участі у міжнародному заході з тематики місцевого самоврядування в одній з країн – членів Ради Європи.

Церемонія нагородження переможців Конкурсу відбудеться у Києві наприкінці 2017 року.

До участі приймаються матеріали, розміщені вперше у регіональних ЗМІ усіх типів (теле- і радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, приватної, комунальної) не раніше 1 січня 2017 року.

Тематичні пріоритети конкурсних робіт

 • Мета, завдання, зміст, очікувані результати та переваги реформи, спрямованої на децентралізацію та розбудову місцевого самоврядування.
 • Добровільне об’єднання територіальних громад.
 • Співробітництво територіальних громад.
 • Фінансова децентралізація та ресурсна підтримка місцевого і регіонального розвитку (здобутки громад, досягнуті завдяки змінам, що внесені до Бюджетного та Податкового кодексів).
 • Кращі практики органів місцевого самоврядування в Україні з питань соціально-економічного розвитку територій, їх відповідність європейським стандартам і світовим тенденціям.

Форма заявки учасника Конкурсу розміщена за посиланням: http://bit.ly/contest2017media

Більше про конкурс є ТУТ

Довідкову інформацію можна отримати за телефонами: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: contest@internews.ua


Президент: Децентралізація є гарантією унітарності України та протиотрутою для привнесеного ззовні федералізму

Президент Петро Порошенко підкреслив, що всі реформи, які проводяться, в тому числі децентралізація, спрямовані на те, щоб Україна була успішною країною.

«Децентралізація – це гарантія унітарності, соборності нашої держави, недопущення федералізації. Це – найкраща протиотрута для привнесеної ззовні та дуже добре нагодованої російською пропагандою бацили смертоносного федералізму», – наголосив Глава держави на загальноукраїнських зборах Асоціації міст України.

Глава держави зазначив, що в цьому році українська Асоціація міст відзначає 25-річчя створення, і за чверть століття багато що відбулося. «За цей час громади пережили і надзвичайно складні 90-ті, коли міські бюджети треба було збирати буквально «по нитці». І як їх наповнювати ніхто гадки не мав. І централізація, яка з року в рік зростала, незважаючи на обіцянки лідерів, і частка загальнонаціонального бюджету зростала, а громади все більше і більше залежали чи то від вул. Банкової, чи то від вул. Грушевського, коли скрізь треба було їздити з протягнутою рукою чи сумками», – нагадав Петро Порошенко, додавши, що міста трималися разом в рамках Асоціації і допомагали одне одному. Президент зазначив, що за останні три роки було багато зроблено.

«Саме зараз найкращий час для повної реалізації потенціалу кожного міста. Чому? Бо в країні змінилася сама філософія ставлення до громади, до забезпечення її прав і реалізації її можливостей», – підкреслив Петро Порошенко. Він розповів, що працюючи у Верховній Раді, в бюджетному комітеті, та у виконавчій владі добре вивчив проблеми і потреби місцевої влади. І тому з перших днів на посаді Президент зробив децентралізацію – передачу громадам повноважень і коштів на їх забезпечення – одним з наріжних каменів державної політики. В тому числі, у Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» визначено мету –забезпечення спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні, реалізація у повній мірі положень Європейської хартії місцевого самоврядування. Президент зазначив, що за останній час були зроблені конкретні кроки, які, зокрема здійснили для розширення податкової бази громад, для створення стимулів для їх розвитку і зростання.

«Спроможність громади самостійно вирішувати питання свого розвитку дозволить якнайшвидше та якнайкраще впорядкувати її життя. На місці ж видніше, якими є справжні пріоритети. А для громадян –  легше контролювати владу», – зазначив Глава держави. Також, за словами Президента, вкладені у місцевий розвиток кошти означають покращення якості життя людей і є хорошою інвестицією в майбутнє країни.

Петро Порошенко наголосив: «Сильна громада – це сильна держава. Це зміцнює здатність України і проводити реформи, і – будемо казати відверто – витримати натиск агресора, забезпечити армії надійний тил, і зробити Вітчизну конкурентоздатною в глобальному вимірі».

Президент зауважив, що проведені зміни законодавства, зміни бюджетної політики, зміни доходної бази – це добрі досягнення та висловив впевненість, що попереду – зміни до Конституції в частині децентралізації та подальше скорочення повноважень центральної влади. «Коли для того складуться умови – наголошую, ми маємо завершити внесення змін до Конституції щодо децентралізації для того, щоб закріпити нову модель місцевого самоврядування на рівні Основного Закону», – сказав він.

Президент висловив сподівання, що в майбутньому Асоціація міст продовжить бути майданчиком для комунікацій, пошуку точок дотику, надання взаємної підтримки та допомоги.  «Як свідчить досвід країн Європи, для успішної реалізації реформи місцевого самоврядування ключове значення мають співпраця органів місцевого самоврядування між собою та з урядом», – підкреслив Глава держави.

Головний сайт Президента України


Процес об’єднання на території Донецької області триває

Курс до об’єднання територіальних громад в області активно триває. Станом  на 30 червня поточного року у Білозерській міській (Білозерська міська та Нововодянська сільська ради), Новодонецькій селищній (Новодонецька селищна, Іверська сільська, Степанівська сільська, Криничанська сільська, Веселогірська сільська та Спасько-Михайлівська сільська ради) та Андріївській сільській (Андріївська сільська та Сергіївська сільська ради) територіальних громадах закінчується процес добровільного об’єднання. Схвалені проекти рішень, про добровільне об’єднання громад, надані до облдержадміністрації для отримання позитивного висновку. Після перших виборів громади розпочнуть розвиток за новими підходами та правилами, отримають реальні повноваження, суттєві ресурси та преференції від держави, а ще – самостійність у прийнятті рішень.  Білозерська та Новодонецька об’єднані територіальні громади мають складний  адміністративно-територіальний устрій, який потребує змін.

На шляху до реалізації однієї з найважливіших реформ в Україні, пов’язаною з децентралізацією, завдання влади – допомогти об’єднаним територіальним громадам, проконсультувати їх з правових, економічних, соціальних питань, надати сприяння у процесі формування бюджетів.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Миколаївці провели зустріч щодо участі суспільства у прийнятті рішень в громадах

Представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації взяли участь в інформаційній зустрічі «Участь суспільства в прийнятті рішень у громадах», яка відбулась 27 червня в місті Миколаївка за участі представників об’єднаних територіальних громад Донецької області, представника Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лідії Євтушенко, а також представників Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.

Організатором вищезазначеного заходу виступила Миколаївська міська об’єднана територіальна громада за підтримки Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України», яка працює в Україні як фундамент суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.

Проведення зустрічі було спрямовано на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад в багатьох важливих питаннях. Інформаційна зустріч пройшла у форматі тематичних і практичних семінарів за наступними напрямами:

 1. Підготовка проектів з місцевого розвитку.
 2. Без мешканців не вдасться: запрошення до діалогу.

 

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Краматорську пройшли семінари для представників об’єднаних територіальних громад

27 червня у Донецькій облдержадміністрації спеціалістами структурних підрозділів ОДА було проведено семінари–наради з представниками об’єднаних територіальних громад. Метою заходу, який  був організований департаментом інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА, було надання методичної та практичної допомоги з питань подальшого розвитку громад Донецької області.

Під час зустрічі присутні були ознайомлені з державною та регіональною політикою сприяння розвитку малого сільськогосподарського підприємництва, механізмами створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в об’єднаних територіальних громадах та з особливостями роботи комунікаційних структур в органах державної влади.

Начальник відділу методологічного забезпечення та розвитку територій управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Ірина Пєчка розповіла про популяризацію європейських принципів місцевої демократії в контексті подальшого розвитку громад.

Спеціалісти департаменту економіки облдержадміністрації довели до слухачів інформацію щодо системи планування розвитку об’єднаних територіальних громад  та створення центрів надання адміністративних послуг в них.

Представники департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин облдержадміністрації доповіли про організацію роботи з міжнародними організаціями та про особливості підготовки матеріалів для формування інвестиційного паспорту Донецької області.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Фахівцям «Центру безпеки громадян» Шахівської, Лиманської, Черкаської громад вручили спеціальний пожежний одяг

Сьогодні у Черкаській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте вручення спеціального одягу фахівцям «Центру безпеки громадян»  Шахівської, Лиманської, Черкаської громад за участю заступника міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасії Дєєвій, заступника Голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза, Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна.

«Я пишаюся Вами – півроку потому ми розпочали реформу у ДСНС, щоб під час небезпеки ваші герої завжди мали засоби дістатися до вас. У всьому світі є добровільні пожежні команди, подібне буде створено і в Донецькій області, тому ми сьогодні передаємо форму, щоб покращити безпеку в об’єднаних територіальних громадах», – сказала заступник міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

Заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз наголосив, що безпека є одним із найважливіших факторів на Донеччині: «Без сумніву, життя та права людини стоять на першому місті. Вручення пожежної форми «Центрам безпеки громадян» є знаком того, що влада опікується людьми. Вірю, що мешканці об’єднаних територіальних громад долучаться до створення добровільних пожежних громад».

«Жителям Донеччини як нікому відомо, що таке небезпека. Дякую американським партнерам за підтримку, ця пожежна форма є важливим внеском у захист громад від надзвичайних подій», – підкреслив Голова ДСНС України Микола Чечоткін.

начальник ГУ ДСНС у Донецькій області Миколи Ільченко, Секретар Черкаської селищної ради Олексій Кривоконь, Голова Шахівської об’єднаної територіальної громади Володимир Кучеріненко, Начальник комунального закладу «Лиманський Центр безпеки громадян» Михайло Шепель.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації 


Співпраця Донецької обласної служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами триває

Розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами – пріоритетне завдання Донецької обласної служби зайнятості. Головною метою такого співробітництва є розширення сфери прикладання праці, в тому числі, шляхом залучення членів громади до самозайнятості.

Керівники обласного та базових центрів зайнятості особисто відвідують утворені об’єднані територіальні громади. Під час спілкування головам громад надається  інформація про послуги та можливості державної служби зайнятості, обговорюються нагальні та перспективні питання.

22 червня 2017 року директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко відвідала Соледарську і Сіверську територіальні громади Донецької області.

В ході зустрічі з головами громад Олександром Степаненко і Василем Масюженко були обговорені питання  розвитку підприємницьких ініціатив, в тому числі за участю  в проекті підтримки малого та середнього підприємництва «Український донецький куркуль».

Особливу увагу було приділено організації тимчасових робіт для забезпечення зайнятості безробітних громадян, можливості надання послуг центром зайнятості безпосередньо на території громад, створення робочих місць для громадян з  числа внутрішньо переміщених осіб на умовах компенсації затрат роботодавцю на виплату заробітної плати.

Для здійснення комунікативних зв’язків  та обміну інформацією, службою зайнятості запропоновано використання новітніх онлайн-технологій, електронних сервісів та віддаленого користування послугами служби зайнятості.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації 


Представники облдержадміністрації взяли участь у роботі VII Національного Експертного Форуму «ТОЧКИ РОСТУ»

Представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації взяли участь у роботі VII Національного Експертного Форуму «ТОЧКИ РОСТУ», який відбувся 15 червня 2017 року в бізнес-центрі «Парус» міста Києва. Організатором вищезазначеного заходу виступив Інститут Горшеніна.

VII Національний Експертний Форум Інституту Горшеніна – це міжнародний комунікаційний майданчик, що об’єднав провідних українських та європейських експертів, політиків, бізнесменів, представників дипломатичних місій і недержавних організацій, а також засоби масової інформації для обговорення найбільш важливих проблем в політичному та економічному житті України.

Захід пройшов у форматі дискусійних панелей за наступними напрямами: 1. Стабільність політичної системи.

 1. Енергетичний сектор – точки росту.
 2. Україна та світ, що змінюється.

Серед важливих питань, які обговорювалися на форумі є реформування Конституції України, оптимальна архітектура політичної системи України, вплив децентралізації на економіку країни, об’єднання країни для досягнення спільної мети, інвестиційна привабливість енергетичного сектору України, місце України в енергетичній безпеці Європи, споживання енергоносіїв в Україні та структура тарифів, євроінтеграція через системні реформи як шлях до модернізації України та запровадження європейських стандартів та інші.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Представникам громад Донецької області розповіли про важливість стратегії розвитку

13 червня у Донецькій ОДА відбувся семінар на тему: «Вступ до стратегічного планування в об’єднаних територіальних громадах». Захід проведено за сприянням департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації спільно з Регіональним відділенням Асоціації міст України у Донецькій області в межах проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (Пульс).

Під час семінару, в якому взяли участь представники об’єднаних територіальних громад Донецької області, були обговорені питання важливості стратегії розвитку громад та міжнародного досвіду у підходах до стратегування територій.

Консультант зі стратегічного планування та економічного розвитку у Донецькій області Асоціації міст України Адріян Фітьо здійснив короткий огляд законодавства України, що регламентує запровадження стратегічного планування, розповів про процес підготовки та реалізації стратегії розвитку об’єднаної територіальної громади, визначив регіональні особливості розробки програмних документів громади.

Особливий інтерес слухачів викликали питання щодо етапів та термінів розробки стратегії розвитку об’єднаної територіальної громади.

Наприкінці семінару учасники висловили бажання у подальшому плідно співпрацювати між собою.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Людмила Биченко провела зустріч з мешканцями села Перше Травня

7 червня в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко провела робочий візит до села Перше Травня Покровського району. Основною темою візиту стало обговорення реформи децентралізації влади та утворення Покровської об’єднаної територіальної громади.

На зустрічі були присутні голова Покровської райдержадміністрації Анатолій Шишко, голова районної ради Михайло Костюк, Покровський міський голова Руслан Требушкін, секретар міської ради Ірина Сущенко та голова Першотравневої сільської ради Вікторія Чернікова. Також на нараді були присутні голови сусідніх сільських та селищних рад та більшість мешканців сіл Першотравневої сільської ради.

Мешканці села Перше Травня були занепокоєні через те, що у Покровському районі занадто довго проходить процес добровільного об’єднання громад. Також селяни невдоволені тим, що депутати сільської ради готували документи без узгодження з місцевими жителями. Вони висловили своє бажання приєднатись до Покровської міської територіальної громади. Людмила Биченко заявила, що відповідно до перспективного плану розвитку село Перше Травня разом з 8 іншими сільськими та селищними радами має увійти до Покровської ОТГ, проте жителі села можуть впливати на остаточне рішення. Також вона запевнила громадян, що всі документи, зокрема протоколи громадських обговорень та прийняті рішення, будуть ретельно вивчені. Також вона запропонувала створити нову робочу групу, до складу якої мають долучитись громадські активісти.

«Ви обрали депутатів, тому маєте ставити їм питання щодо якості їх роботи. Зараз варто у межах робочої групи провести опитування на кожній вулиці, запротоколювати результати. Після цього варто провести сесію сільської ради та, зважаючи на результати опитування, прийняти рішення», – зазначила Людмила Биченко.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Спеціалісти Донецької облдержадміністрації провели семінар-нараду з представниками об’єднаних територіальних громад

31 травня у Донецькій ОДА спеціалістами структурних підрозділів облдержадміністрації проводилися семінари – наради з представниками об’єднаних територіальних громад, метою яких стало надання методичної та практичної допомоги з питань подальшого розвитку громад Донецької області. Організатором проведення заходу виступив департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

В ході зустрічі присутні були ознайомлені з порядком добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад, методами підвищення ефективності розпорядження землями об’єднаної територіальної громади, взаємодією органів місцевого самоврядування з представниками громадськості та політичними партіями, а також питаннями міжнаціональних та міжконфесійних відносин.

Спеціаліст департаменту економіки облдержадміністрації довела до слухачів інформацію щодо планування закупівель та інші питання застосування законодавства в сфері публічних закупівель.

Представник департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин облдержадміністрації доповів про забезпечення залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги щодо підтримки реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та про здійснення підготовки інформаційних матеріалів з питань адаптації експортерів регіону до роботи на ринках країн-членів Європейського Союзу в умовах функціонування  майбутньої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Заступник начальника управління-начальник відділу архітектури та кадастру управління містобудування та архітектури облдержадміністрації розповів про повноваження та діяльність міських, сільських, селищних рад в галузі містобудування та архітектури.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації представив доповіді стосовно формування мережі закладів охорони здоров’я первинного рівня в об’єднаних територіальних громадах та стосовно функціонування медичних закладів другого рівня в об’єднаних територіальних громадах, створення госпітальних округів.

Працівники департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації ознайомили присутніх з питаннями соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю, підготовки документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, підготовки документів на Регіональну комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, особливостей надання житлових субсидій населенню.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Краматорську відбулось засідання робочої групи з розвитку двох громад у Бахмутському районі

30 травня у Донецькій ОДА відбулося засідання робочої групи з питань розробки плану соціально-економічного розвитку територій Званівської та Верхньокам’янської сільських рад Бахмутського району Донецької області. Організатором засідання виступив департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації.

Метою організації заходу стало визначення пріоритетних цілей і завдань розвитку територій Званівської та Верхньокам’янської сільських рад, виходячи з наявного соціально-економічного потенціалу територій, та розробка Плану розвитку територій вищезазначених сільських рад з урахуванням рекомендацій наданих робочою групою.

У зустрічі взяли участь представники Донецької облдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, голова Верхньокам’янської сільської ради, секретар Званівської сільської ради, спеціалісти сільських рад та представники громадських організацій.

У ході засідання заслуховували звіти з проведеної роботи по визначеним пріоритетним напрямам розвитку Верхньокам’янської та Званівської сільських рад. Головними питаннями виступили: дошкільні навчальні заклади на території вищезазначених сільських рад, стан створення комунальних підприємств з обслуговування водопровідної мережі територій, стан проведення капітального ремонту доріг, стан створення нових робочих місць за рахунок створення нових підприємств, стан розробки генеральних планів населених пунктів, стан проведення інвентаризації земель згідно Земельного кодексу.

За результатами засідання було вирішено включити в План соціально-економічного розвитку Званівської та Верхньокам’янської сільських рад пріоритетні цілі  та завдання розвитку територій визначені робочою групою в ході засідання.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Краматорську відбувся семінар «Роль самоорганізації у розвитку периферійних територій об’єднаних територіальних громад»

26 травня у місті Краматорську  за сприяння департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відбувся семінар на тему: «Роль самоорганізації у розвитку периферійних територій об’єднаних територіальних громад».

Захід було підготовлено громадською організацією «Асоціація «Відродження та розвиток» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Донеччина сприяння розвитку місцевої демократії необхідність успіху реформ децентралізації та місцевого самоврядування».

В ході навчання представники новостворених громад Донецької області були ознайомлені з презентаційним матеріалом щодо ролі органів самоорганізації населення у розвитку об’єднаних територіальних громад, а також обговорили питання впровадження на території України е – демократії та е-врядування.

Начальник відділу методичного забезпечення та розвитку територій управління з впровадження реформ та децентралізації Ірина Пєчка висловила сподівання, що ця зустріч – тільки початок плідної співпраці з громадською організацією «Асоціація «Відродження та розвиток», яка піде на користь об’єднаним територіальним громадам.

Експерт з питань демократії Сергій Карелін завірив присутніх, що він з радістю допоможе тим, хто хоче допомогти собі сам.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Інститут суспільно-економічних досліджень надасть громадам Донеччини допомогу у розробці стратегій розвитку

26 травня у Донецькій ОДА відбулась зустріч представників управління з впровадження реформ та децентралізації з Київським інститутом суспільно-економічних досліджень (ІСЕД). Також у заході взяли участь представники новостворених громад Донецької області.

На зустрічі обговорили питання стратегії розвитку об`єднаних громад Донеччини, а також поділились досвідом проведення реформ децентралізації.

Директор Київського інституту суспільно-економічних досліджень  зазначив, що за дорученням голови Донецької  ОДА, Павла Жебрівського, ІСЕД приєднується до роботи зі створення об`єднаних громад, а також надасть допомогу у створенні економічних планів для ОТГ.

Представники інституту зазначили, що зацікавлені в тому, щоб люди правильно зрозуміли сенс реформ децентралізації. «Ми маємо міжнародний досвід, а також розуміємо як проходить процес об’єднання громад в Україні та на Донеччині. Але, якщо ми поєднаємо наші зусилля та знання, ми зможемо досягти тієї синергії, яка необхідна для створення самодостатніх та незалежних об’єднаних територіальних громад», –  наголосив директор  ІСЕД Віктор Михайлів.

У ході зустрічі начальник відділу з питань впровадження реформ та децентралізації Ірина Фролова розповіла, що деякі громади вже мають досвід  розробки стратегії розвитку, але, звісно, потребують допомоги спеціалістів. Керівники новостворених ОТГ поділилися з представниками ІСЕД своїм досвідом, визначили коло проблемних питань та зазначили, що вони зацікавлені в регіональному розвитку.

Представники  Київського інституту суспільно-економічних досліджень  підкреслили, що сьогоднішня зустріч – це тільки початок співробітництва з ДонОДА, надалі до роботи буде залучено представників громадськості та відповідних спеціалістів структурних підрозділів.

«Ми всі працюємо на майбутнє нової європейської Донеччини. Тому будь-яка допомога у створенні громад є дуже важливою для нас. Тільки об’єднавши зусилля ми зможемо збудувати нову модель розвитку Донецької області та України», – звернулась до присутніх Ірина Фролова.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Об’єднані громади зможуть отримувати субвенції з держбюджету

Громади, у яких вже пройшли вибори, отримали субвенції з держбюджету для розвитку інфраструктури. Найбільше коштів отримали громади, в яких домінує сільське населення.

В.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко під час колегії Донецької облдержадміністрації заявила, що субвенція для об’єднаних територіальних громад розраховується виходячи з площі громади та кількості сільського населення. Ці державні субвенції громади мають максимально ефективно використовувати для розвитку інфраструктури та відновлення найбільш важливих об’єктів. Говорячи про продовження децентралізації у Донецькій області, Людмила Биченко зауважила, що деякі міста та селища не поспішають створювати громади, через це втрачають можливість додаткового фінансування своїх проектів.

«Громади мають об’єднуватись та ставати спроможними. Ми зі свого боку готові підтримувати та надавати консультації, але місцева влада має усвідомити, що всі ці зміни в першу чергу потрібні людям. Сформовані громади з командами управлінців – одна з базових речей для подальшого успішного розвитку області», – заявив під час колегії голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Людмила Биченко зазначила, що зараз сформовано сім громад, загалом же по області має постати 39 громад. Вона звернула увагу, що окрім територіальних змін мають відбутись значні зміни у системі освіти та охорони здоров’я. Так, для повноцінного функціонування громад має бути створена мережа опорних шкіл та шпитальні округи.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Делегати форуму з децентралізації відвідали Центр Безпеки у Черкаській громаді та опорну школу у Билбасівці

Учасники форуму «Децентралізація: сучасний стан і перспективи розвитку», який проходить у Краматорську, відвідали Центр безпеки громадян у Черкаській об’єднаній територіальній громаді та нову опорну школу у Билбасівці.

Цей Центр безпеки став першим у Донецькій області та вважається зразковим для подальшого розвитку подібних центрів. Делегати форуму з децентралізації оглянули приміщення та техніку Центру, поспілкувались з персоналом та представниками місцевої влади для обміну досвідом у роботі ДСНС у регіонах країни. Начальник відділу взаємодії з органами місцевої влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лілія Попова зазначила, що у деяких областях є практика обміну досвідом не лише зі своїми колегами з України, але й стажування у Німеччині. За її словами, це дозволяє отримати принципово нові знання та покращити міжнародну співпрацю у сфері безпеки.

В.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації Людмила Биченко зауважила, що заснування Центрів безпеки у всіх громадах – значний крок на шляху створення сталих територіальних громад.

«Розвиток безпеки, освіти та інфраструктури завжди позитивно впливає на розвиток будь-якої громади. Черкаська громада стала одною з перший у Донецькій області, одною з перших почала вводити інноваційні проекти, і ми вже зараз бачимо значні позитивні результати. Скоро наші громади стануть потужними та розвиненими, справжнім прикладом для всієї України», – заявила Людмила Биченко.

Учасники форуму також долучились до урочистого відкриття нової опорної школи у Билбасівці. Людмила Биченко підкреслила визначну роль розвитку освіти у житті будь-якої об’єднаної громади. Директор департаменту освіти і науки Донецької ОДА Надія Оксенчук зазначила, що школа оновилась не лише зовнішньо, змінився підхід до викладання. Новітні технічні засоби та методичні розробки у викладанні мають значно підвищити інтерес дітей до навчання та особистого розвитку.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Першу опорну школу відкрили у Билбасівці

Сьогодні у селещі Балбасівка урочисто відкрили першу опорну школу. В  урочистостях взяли участь керівник Донецької облдержадміністрації  Павло Жебрівський та голова комітету Верховної ради України с питань бюджету Андрій Павелко.

«Сьогодні ми відкрили першу з 28 опорних шкіл, які мають відкрити свої двері  для навчання у Донецькій області. Цей проект став можливим завдяки турботі Андрія Павелка та зусиллям місцевих депутатів, які робили все для того, щоб фінансування з тимчасово окупованих територій працювало на Донеччину»-, зазначив Павло Жебрівський.

Очільник області підкреслив, що ключове завдання опорних шкіл складається з 3-х елементів – ремонт будівель, нове обладнання, підвищення кваліфікації вчителів. І ці три речі безумовно мають бути в кожній опорній школі, для того щоб школярі Донеччини були найкращими.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету зазначив, що у Комітету є принципова думка – діти, які будуть навчатися у опорних школах Донеччини мають стати найкращими. Окрім цього, він зазначив, що у Билбасівській школі планується зробити майданчик зі штучним покриттям.

Після відкриття учасники заходу оглянули відремонтовану школу ознайомились з сучасним обладнанням, яке необхідно для навчання школярів. Також усі вчителі билбасівської школи пройшли інноваційний курс навчання. Тепер школа обладнана проекторами, інтерактивними дошками, комп’ютерами та ноутбуками. Опорна школа прийматиме школярів з нового навчального року.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Освіта та соціальний захист населення – одні з найголовніших напрямків роботи Донецької ОДА

Під час форуму «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку» значна увага приділялась питанням реформування освіти та розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг.

Директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Надія Оксенчук заявила, що Донецька область – лідер серед впровадження системи опорних шкіл. Це повністю модернізовані та оснащені новітніми приладами освітні комплекси, які дозволять значно покращити рівень освіти в області на наблизити його до європейських стандартів. Надія Оксенчук наголосила, що зміни у системі освіти мають торкнутись не лише модернізації технічного оснащення шкіл, але й підходів до методик викладання шкільних предметів. За її словами, учнів не потрібно змушувати вивчати певні предмети, їх потрібно зацікавити та навчити шукати інформацію, адже її кількість збільшується з кожним роком.

Також в ході проведення форуму директор департаменту економіки Донецької ОДА Олег Свинаренко зазначив, що у Донецькій області активно проваджуються центри надання адміністративних послуг, які покликані спростити отримання документів та довідок для громадян. Він зауважив, що процес створення ЦНАПів наразі набирає обертів, але їх має отримати кожна громада, тому ця робота продовжуватиметься і надалі за чітким контролем з боку обласної влади.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


На Донеччині вперше відбувся регіональний форум “Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку”

18 травня у Краматорську розпочав свою роботу регіональний форум «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку», який продовжує роботу сьогодні. Організаторами форуму виступили Донецьа обласна державна  адміністрація у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

В урочистому відкритті взяв участь голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський та Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Даніель Попеску, а також в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої  Людмила Биченко.

На першій сесії форуму питання децентралізації було розглянуто у національному, регіональному та міжнародному контексті. В обговоренні взяли участь Павло Жебрівський, Людмила Биченко, а також Лілія Попова – начальник відділу взаємодії з органами місцевої влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Яніна Казюк – координатор  з фінансової децентралізації, Центральний офіс реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ігор Гаон, експерт Ради Європи, колишній Мер громади Центр, Сараєво (Боснія і Герцеговина). Модератом сесії виступив Даніель Попеску.

Людмила Биченко розповіла присутнім про основні досягнення в сфері децентралізації Донеччини, а також визначила коло нагальних питань.

«Децентралізація – це крок до змін, крок до європейського майбутнього. І саме тут, на Донеччині, об’єднавши сили, ми маємо зробити все, щоб бути найкращими – показати всій країні нову українську Донеччину, яка готова до змін», – заявила в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики.

Також в ході першої сесії, Ігор Гаон та Даніель Попеску поділилися своїми враженнями та величезним досвідом, щодо творення реформ місцевого самоврядування та децентралізації.

Підводячи підсумки Людмила Биченко підкреслила, що дуже важливим є той факт, що Рада Європи та міжнародні організації підтримали проведення такого форуму на Донеччині. «Цей форум вже виріс з рівня регіонального до загальнонаціонального. Сподіваюсь, що у перспективі він стане також платформою для спілкування між громадами та обміну досвідом», – зазначила Людмила Биченко.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


«Реформа освіти – майбутнє України», – Ігор Стокоз

Впровадження опорних шкіл та реформа освіти є одними з найголовніших завдань Донецької облдержадміністрації. Про це заявив заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз під час форуму «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку».

Ігор Стокоз зазначив, що для Донецької області пріоритетним є створення конкурентноздатної молоді, адже подальша європейська інтеграція України потребує забезпечення людей гідним рівнем освіти, який дозволив би конкурувати з випускниками європейських та світових навчальних закладів.

«Освітня галузь та реформа освіти – це майбутнє України. Зараз дуже багато залежить від того, як ми будемо навчати дітей. Сьогодні ми маємо відірватись від минулого та через освіту та культуру проводити деокупацію Донеччини», – заявив Ігор Стокоз.

Також він зазначив, що минулого року на реформування освітньої галузі з обласного бюджету було виділено близько 700 мільйонів гривень, що дозволило створити 21 опорну школу та HUB school, а цього року програма отримала дофінансування та планується відкрити ще 10 опорних шкіл. Ігор Стокоз зауважив, що шлях реформування освіти складний, але Донеччина здатна показати приклад для всієї України.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


«Децентралізація – шлях до повернення окупованих територій», – Павло Жебрівський

Формування об’єднаних територіальних громад – це шлях до стабілізації ситуації у Донецькій області та значний крок на шляху до повернення окупованих територій до складу України. Про це заявив під час форуму «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський.

Очільник Донецької області підкреслив, що сталі громади є запорукою розвитку регіону та змін свідомості як мешканців української Донеччини, так і окупованих територій. Павло Жебрівський зауважив, що для ефективного впровадження реформ Донеччина потребує значну кількість висококваліфікованих та мотивованих держслужбовців. Він запевнив, що формування необхідних кадрів буде здійснюватись за допомогою міжнародних організацій та за підтримки європейських країн. Досвід, який службовці отримають за кордоном, має позитивно вплинути на подальшу роботу над оновленням області.

Про значну роль міжнародних організацій у реформування Донецької області заявила директор департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації Оксана Головко. Вона підкреслила, що зараз найбільшим партнером Донецької області та окремих громад є Програма Розвитку ООН. Оксана Головко підкреслила необхідність посилення та розширення співпраці громад з ПР ООН та іншими міжнародними донорами, адже це дозволяє залучати додаткові кошти на впровадження соціальних та інфраструктурних проектів, а також дозволяє постійно покращувати якість роботи місцевих органів влади.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Краматорську відкрився регіональний форум з децентралізації

У Краматорську відкрився регіональний форум «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку». Форум триватиме з 18 до 19 травня.

До участі у форумі були запрошені представники громад Донеччини та Луганщини, делегати з усіх областей України, а також представники міжнародних організацій та Ради Європи. Форум має на меті визначення проміжних результатів роботи громад та обмін досвідом з вже сталими громадами з усієї України.

Під час відкриття форуму голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зазначив велике значення формування та розвитку громад на Донеччині та підкреслив значну роль у процесі децентралізації міжнародних партнерів.

«Розвиток громад дозволить зробити значний крок до економічного та демократичного розвитку країни. Я сподіваюсь, що наші громади зможуть стати самодостатніми та потужними, а це буде ще одним аргументом проти російської пропаганди та агресії», – заявив Павло Жебрівський.

Очільник області також привітав присутніх зі святом – Днем вишиванки та зазначив, що це свято є дуже важливим для Донецької області та України.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Результати виборів у Сіверській міській об’єднаній територіальній громаді

Відповідно до Постанови Центральної Виборчої Комісії від 24 січня 2017 р. № 6 на території Донецької області 30 квітня 2017 року відбулися перші вибори у Сіверській міській об’єднаній територіальній громаді. Сіверська міська об’єднана територіальна громада об’єднує Сіверську міську раду, Дронівську сільську раду (села Дронівка, Платонівка), Серебрянську сільську раду (села Серебрянка, Григорівка) та Різниківську сільську раду (села Різниківка, Свято-Покровське) Бахмутського району з загальною чисельністю населення понад 14 тисяч осіб.

Віддати свій голос прийшли майже половина виборців громади – це один з найвищих показників у Донецькій області. Середня явка склала 47% від кількості виборців, що взяли участь у голосуванні.

За результатами голосування міським головою Сіверської об’єднаної територіальної громади обрано Масюженко Василя Анатолійовича за якого віддали свої голоси 33,92% виборців, що прийшли на дільниці для голосування.

У Сівеській міській об’єднаній територіальній громаді до складу депутатського корпусу увійдуть представники п’яти партій. Інтереси громади представлятимуть: політична партія «Опозиційний блок» – 10 депутатів, політична партія «Стабільність» – 5 депутатів, політична партія «Наш Край» – 5 депутатів, політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 3 депутати, ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” – 3 депутати.

В найближчі дні відбудеться перша сесія, під час якої голова та новообрані депутати приймуть присягу та розпочнуть виконання своїх повноважень.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації в Донецькій області завершено

Проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації в Донецькій області для керівників місцевих рад, представників громадськості, керівників бюджетоутворюючих підприємств було завершено 28 квітня 2017 року нарадою в місті Краматорську. Метою проведення наради було висвітлення процесу об’єднання територіальних громад в Україні, роз’яснення переваг процесу децентралізації, на прикладі вже існуючих об’єднаних територіальних громад області, розгляд проблемних питань створення Краматорської міської об’єднаної територіальної громади,.

За Перспективним планом формування територій громад Донецької області, Краматорська міська об’єднана територіальна громада має об’єднати 15 населених пунктів Краматорської міської ради, Біленьківської, Красноторської, Шабельківської, Ясногірської селищних рад і Дмитрівської сільської ради Слов’янського району. Загальна чисельність населення громади складає понад 190 тисяч жителів.

Розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14 грудня 2016 року № 1136 «Про впровадження адміністративно-територіальної реформи в Донецькій області» Краматорському міському голові було рекомендовано забезпечити впровадження на відповідній території державної політики щодо адміністративно-територіальної реформи та розробити алгоритм дій з формування об’єднаної територіальної громади.

Відповідно до розробленого алгоритму, на травень 2017 року заплановано розгляд питання щодо надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад за результатами громадських обговорень, але до цього часу навіть не ініційовано процес об’єднання.

На сьогоднішній день до облдержадміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації не надано жодного документу щодо процедури об’єднання. Хоча, слід зазначити, що у 2015 році всіма радами були прийняті рішення про добровільне об’єднання в Краматорську міську об’єднану територіальну громаду, але постановою суду від 22.12.2015
№ 234/11735/15-а їх було скасовано.

Керівництвом Краматорської міської ради, на яке було покладено обов’язки щодо організації проведення заходу, не забезпечено присутність визначеної аудиторії та самі проігнорували захід, на нараді були присутні лише 8 осіб, а виконавчий комітет Краматорської міської ради було представлено сектором внутрішньої політики, в особі завідуючої сектором та головного спеціаліста, які відмовились коментувати ситуацію, що склалась з об’єднанням територіальних громад, пославшись на відсутні повноважень.

Це свідчить, насамперед, про безвідповідальність та байдужість керівників на місцях до державної політики з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації.

За результатами наради в.о директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Л.А. запропонувала створити робочу групу для прискорення процесу об’єднання спроможних територіальних громад, до складу якої залучити представників відповідних рад й активної громадськості.

Управління з впровадження реформ та децентралізації Донецької облдержадміністрації


У Селидові надали рекомендації з формування громад

26 квітня 2017 року в рамках проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації, представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали місто Селидове. На нараді були присутні представники Селидівської, Новогродівської, Української, Гірницької міських рад, голови сільських і селищних рад Покровського району, представники громадськості та керівники бюджетоутворюючих підприємств.

Нарада була присвячена висвітленню процесу об’єднання територіальних громад в Україні, роз’ясненню переваг процесу децентралізації, на прикладі вже існуючих об’єднаних територіальних громад області. В процесі обговорення були розглянуті проблемні питання формування Селидівської та Новогродівської міських об’єднаних територіальних громад, детально розглянуто фінансові показники громад. Голови місцевих рад висловили наміри щодо об’єднання не за Перспективним планом формування територій громад Донецької області, а саме: Михайлівська сільська, Курахівська селищна, Гірницька міська ради мають намір приєднатися до Селидівської міської об’єднаної територіальної громади.

За результатами наради начальником відділу з питань впровадження реформ та децентралізації Фроловою І.В. було запропоновано знайти порозуміння та прийняти остаточні рішення для прискорення процесу об’єднання територіальних громад.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Маріуполі надали рекомендації з формування громад

25 квітня 2017 року фахівці департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації у рамках проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації відвідали м. Маріуполь. На нараді були присутні голови Нікольської, Мангушської райдержадміністрації, голови Нікольської, Мангушської, Маріупольської районної ради, голова Тельманівської райдержадміністрації, керівник районної військово-цивільної адміністрації, голови сільських, селищних рад Нікольського, Мангушського  району, представники громадськості.

На нараді було висвітлено процес об’єднання територіальних громад в Україні, наголошено на перевагах процесу децентралізації, на прикладі вже існуючих об’єднаних територіальних громад області. В процесі обговорення голови сільських, селищних рад бурхливо висловлювали свої думки з приводу добровільного об’єднання територіальних громад.

Також, фахівці Маріупольської міської ради продемонстрували презентацію «Маріупольська агломерація», де висвітлювалось зосередження міст та населених пунктів на території м. Маріуполь.

По завершенню наради, в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Людмила запропонувала спільно з представниками районів розробити пропозиції щодо добровільного об’єднання громад Нікольського, Мангушського районів та м. Маріуполь з урахуванням інтересів представників всіх громад.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Сіверська громада за крок до виборів

Сьогодні проведення адміністративно-територіальної реформи, децентралізації в Донецькій області є більш важливим завданням, ніж для інших областей України. В той час, коли частина області тимчасово окупована російськими терористичними військами, і агресор пропонує нам федералізацію, то ми маємо дати гідну відсіч децентралізацією.

Тому у рамках децентралізації на території Донецької області відбудуться перші вибори у Сіверській міській об’єднаній територіальній громаді, які призначені на 30 квітня. Сіверська міська об’єднана територіальна громада об’єднує в собі Сіверську міську раду, Дронівську сільську раду (села Дронівка, Платонівка), Серебрянську сільську раду (села Серебрянка, Григорівка) та Різниківську сільську раду (села Різниківка, Свято-Покровське) Бахмутського району з загальною чисельністю населення понад 14 тисяч осіб.

Станом на сьогодні, у Сіверській міській ОТГ зареєстровано 9454 виборців, які зможуть здійснити своє волевиявлення на 10-ти виборчих дільницях. Також зареєстровано 137 кандидатів у депутати від партій: «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ», «БАТЬКІВЩИНА», «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК», «Стабільність», «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ – УКРОП», «НАШ КРАЙ». Кандидатів на посаду Сіверського міського голови: 17 осіб.

Шановні донеччани, вибори у громадах – це наш шанс змінити своє життя на краще. Просимо вас відповідально поставитись до цієї можливості.

Своє волевиявлення 30 квітня 2017 року мешканці Сіверської ОТГ можуть здійснити з 8.00 до 20.00 за адресами:

м. Сіверськ – вул. Зарічна 24А (ОШ № 4), вул. Залізнична 76 (ОШ № 1), вул. Енергетиків 25 (ОШ № 3), вул. ім. О. Суворова 32 (професійний ліцей), просп. Миру 1 (центр культури).

с. Дронівка – вул. Шкільна, 6 (ОШ).

с. Різниківка – вул. Центральна, 129 (будинок культури).

с. Свято-Покровське – вул. Шкільна, 5 (ОШ)

с. Серебрянка – вул. Центральна (ОШ)

 Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Донецькій області відбулася серія семінарів з написання статутів громад

З 12 по 20 квітня у містах Бахмут, Слов’янськ, Дружківка, Мирноград, Добропілля було проведено тренінги «Громадська Рада: розробка статутів територіальних громад в умовах реформування місцевого самоврядування та впровадження стандартів громадської участі» за участю представників органів місцевого самоврядування, громадських рад  при виконавчих комітетах міських рад, депутатів  міських рад та активних громадян.

Учасники заходу розглянули найкращі практики статутів міст Україні, Польщі, європейський досвід,  структуру та особливості модельного статуту, а також необхідність розробки таких  важливих додатків до статуту, як положення про місцеві ініціативи, консультації з громадськістю, громадські слухання, електронні петиції та інші.

Навчальні тренінги було проведено за підтримки Програми розвитку ООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених  конфліктом громадах України», що фінансується Швейцарською Конфедерацією та Урядом Швеції та сприяння департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Великоновосілківському району надали рекомендації з формування громад

В рамках проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації, 20 квітня 2017 року представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Великоновосілківський район. На нараді були присутні представники Великоновосілківської райдержадміністрації, голови сільських і селищної ради Великоновосілквського району, депутати місцевих рад, представники громадськості та керівники бюджетоутворюючих підприємств району.

На нараді було висвітлено процес об’єднання територіальних громад в Україні, наголошено на перевагах процесу децентралізації, на прикладі вже існуючих об’єднаних територіальних громад області. В процесі обговорення були розглянуті питання формування громад на території Великоновосілківського району, як за Перспективним планом формування територій громад Донецької області, так і альтернативні варіанти об’єднання, а саме: формування Старомлинівської сільської об’єднаної територіальної громади та об’єднання Комарської і Костянтинопільської сільських об’єднаних територіальних громад в одну громаду з адміністративним центром у селі Комар.

За результатами наради в.о директора департаменту Биченко Л.А. було запропоновано створити робочу групу з представників відповідних рад і громадськості для прискорення процесу об’єднання спроможних територіальних громад Великоновосілківського району.

 Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Мар’їнському району надали рекомендації з формування громад

В області триває проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації. Так, 19 квітня 2017 року представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Мар’їнський район. На нараді були присутні голови Мар’їнської райдержадміністрації, керівник районної військово-цивільної адміністрації, районної ради, керівник військово-цивільної адміністрації міста Мар’їнка, голови Вугледарської та Курахівської міських рад, голови сільських, селищних рад Мар’їнського  району, представники громадськості.

 Під час проведення наради, начальник відділу з питань впровадження реформ та децентралізації Фролова Ірина Володимирівна, наголосила на перевагах процесу децентралізації, які отримають майбутні об’єднані громади, на прикладах вже існуючих об’єднаних територіальних громад області, представлені досягнення громад. Голови Вугледарської та Курахівської міських рад зазначили, що повторно розпочата процедура добровільного об’єднання територіальних громад в межах Перспективного плану формування територій громад Донецької області, видані розпорядження голови «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад», плануються громадські обговорення з цього приводу. Також, створені робочі групи з впровадження реформ місцевого самоврядування у Мар’їнському районі, ведеться певна робота у даному напрямку.

25 квітня 2017 року у місті Вугледар планується проведення спільного засідання робочі групи з впровадження реформ місцевого самоврядування, з представниками району, керівниками закладів освіти та охорони здоров’я, планується обговорення питань об’єднання територіальних громад, огляд об’єктів інфраструктури та соціальної сфери.

За перспективним планом формування територій громад Донецької області в Мар’їнському районі заплановано три громади: Марїнська, Вугледарська, Курахівська міські об’єднані громади.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Бахмутському району надали рекомендації з формування громад

 В області триває проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації. Так, 13 квітня 2017 року представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Бахмутський район. На нараді були присутні голови Бахмутської райдержадміністрації та Бахмутської районної ради, представники міст районного значення, голови сільських, селищних рад Бахмутського та Костянтинівського району, представники громадськості.

Під час проведення наради, в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Людмила, наголосила на перевагах процесу децентралізації, які отримають майбутні об’єднані громади, на прикладах вже існуючих об’єднаних територіальних громад області, представлені досягнення громад. Проінформувала присутніх про готовність громад Бахмутського району до об’єднання.

За перспективним планом формування територій громад Донецької області в Бахмутському районі заплановано п’ять громад: Бахмутська, Часовоярська, Світлодарська, Соледарська, Сіверська міські об’єднані громади. В Соледарській міській громаді вже відбулися перші місцеві вибори 18 грудня 2016 року, в Сіверській міській громаді оголошено вибори на 30 квітня 2018 року. Решти громад району потребують вирішення ряду проблемних питань, а саме: законодавчого урегулювання об’єднання міста районного значення та району (Бахмутська міська об’єднана територіальна громада), об’єднання громад суміжних районів Бахмутського та Костянтинівського (Часовоярська міська об’єднана територіальна громада).

Були отримані відповіді на чисельні питання стосовно реалізації реформи децентралізації в регіоні.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Олександрівському району надали рекомендації з формування громад

12 квітня 2017 року, в рамках проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації, представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Олександрівський район. На нараді були присутні представники Олексанрівської райдержадміністрації, голови сільських, селищних рад Олександрівського району, депутати місцевих рад, представники громадськості та засобів масової інформації.

В процесі обговорення були розглянуті питання формування  громад на території Олександрівського району: Олександрівської міської та Новодонецької селищної об’єднаних територіальних громад. Насамперед, громади повинні відповідати певним критеріям,  а саме: кадровому потенціалу, фінансовій спроможності, наявності розвиненої інфраструктури, спільних меж між радами та транспортних сполучень. Під час наради було висвітлено процес об’єднання територіальних громад в Україні, зазначені переваги, які вони отримають після об’єднання.

Керівництво району зазначило, що зустріч своєчасна і вкрай важлива, бо це майбутнє  життя наших людей.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Покровському району надали рекомендації з формування громад

11 квітня 2017 року, в рамках проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації, представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Покровський район. На нараді були присутні представники Покровської райдержадміністрації, керівництво міст Покровська та Мирнограда, голови сільських, селищних рад Покровського району, депутати місцевих рад і представники громадськості.

Під час наради було висвітлено процес об’єднання територіальних громад в Україні, переваги, які отримають майбутні об’єднані громади, та досягнення вже створених громад. В процесі обговорення були розглянуті питання формування громад на території Покровського району та доцільності об’єднання в межах Перспективного плану формування територій Донецької області. Визначено проблемні питання.

За результатами наради в.о директора департаменту Биченко Л.А. було запропоновано створити робочу групу з представників відповідних рад і громадськості для прискорення процесу об’єднання спроможних територіальних громад Покровського району.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Представникам громад області розповіли про реалізацію інформаційної та внутрішньої політики

У Краматорську проведено семінар-нараду з питань реалізації внутрішньої та інформаційної політики, впровадження реформ та децентралізації у містах і районах Донецької області, яка пройшла під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза. Представники міст, районів та об’єднаних територіальних громад дізнались про реалізацію та проблемні питання провадження реформ, інформаційної та внутрішньої політики у області.

В. о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко заявила, що у Донецькій області впевнено проходить процес децентралізації та створення нових громад. Також вона підкреслила, що незважаючи на нестачу кадрів у багатьох містах, реформи продовжують впроваджуватись, і цей процес є незворотним. Окремо вона підкреслила про необхідність постійного інформування населення о змінах у громадах: будівництво і відновлення соціальних об’єктів, реформи у сфері охорони здоров’я, покращення надання соціальних послуг.

«Хочеться подякувати всім містам та районам за чітку співпрацю з департаментом, постійне покращення стандартів роботи та розвиток Донеччини. Спільними зусиллями ми зможемо і впровадити реформи, і створити потужний інформаційний простір», – зазначила Людмила Биченко.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Костянтинівському району надали рекомендації з формування громад

На території області продовжується проведення інформаційних днів з питань впровадження реформ та децентралізації. Так 07 квітня 2017 року представники управління з питань впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації відвідали Костянтинівський район. На нараді були присутні керівники Костянтинівської райдержадміністрації, керівництво міст Костянтинівка, Торецьк, Дружківка, керівник Іллінівської об’єднаної територіальної громади, голови сільських, селищних рад Костянтинівського району.

В ході наради були представлені досягнення вже існуючих об’єднаних територіальних громад області, роз’яснено про переваги процесу децентралізації, які отримають майбутні об’єднані громади. Були розглянуті проблемні питання Костянтинівського району, які виникли в ході реалізації держаної реформи децентралізації, а саме врегулювання земельного питання та прийняття Верховною Радою України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (реєстраційний № 5520);

Були отримані відповіді на чисельні питання стосовно реалізації реформи децентралізації в регіоні.

За результатами наради, після активних обговорень, було запропоновано створити робочі групи на містах, які детально розглянуть існуючі проблеми та знайдуть, спільно з представниками облдержадміністрації, шляхи їх вирішення, з метою пришвидшення процесу децентралізації.

Управління з впровадження реформ та децентралізації Донецької облдержадміністрації


Допропільскому району надали рекомендації з формування громад

6 квітня 2017р.  в рамках проведення  інформаційних днів з питань впровадження реформи з децентралізації, представники  департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації провели нараду у Добропільському районі з керівництвом району міськими, селищними та сільським радами,  представниками громадськості та засобів масової інформації.

В.о директор департаменту Людмила Биченко  наголосила на основних принципах реформування децентралізації влади в Україні, а також зауважила на вимогах до формування спроможних територіальних громад згідно чинного законодавства. Насамперед, громади повинні відповідати певним критеріям,  а саме: кадровому потенціалу, фінансовій спроможності, наявності розвиненої інфраструктури, спільних меж між радами та транспортних сполучень.

В процесі обговорення були розглянуті питання формування  громад на території Добропільського району: Білозерської міської, Добропільської міської та Білицької міської об’єднаних територіальних громад. Протягом зібрання обговорювались питання виконання головами сільських, селищних та міських рад рекомендацій, наданих облдержадміністрацією, здійсненний аналіз основних соціально-економічних та фінансових показників кожної з громад.

За результатами наради в.о директором департаменту Биченко було запропоновано створити робочу групу відповідних рад і представників громадкості по процесу об’єднання спроможних територіальних громад Добропільського району.

Управління з впровадження реформ та децентралізації Донецької облдержадміністрації


У Донецькій області почались інформаційні дні з питань децентралізації

5 квітня 2017р.  в рамках проведення  інформаційних днів з питань впровадження реформи з децентралізації, представники  департаменту інформаційної та внутрішньої політики  відвідали Слов’янський район та провели нараду  з представниками керівництва районного  та міського апарату, сільських та селищних голів, керівників об’єднаних громад, а також  представників громадськості.

В ході наради були розглянуті питання формування  об’єднаних територіальних громад в Україні , стану реформи децентралізації  у Донецькій області, здобутки сформованих  громад, проблеми законодавчого врегулювання  процесу об’єднання територіальних  громад.

За планом перспективного розвитку в  Слов’янському  районі має з’явитися  6 об’єднаних територіальних громад.  Наразі   в районі  створено  2 громади – Черкаська та Миколаївська. Ще одна – Святогірська громада  – має позитивний висновок і чекає процедури  виборів, проведення яких затримується у зв’язку з відсутністю постанови про зміни в адміністративно-територіальному устрої Слов’янського району.

Прикладом  вдалого об’єднання є нещодавно створена  Миколаївська громада.  Один з численних інфраструктурних об’єктів, що наразі реалізується в Миколаївці – реконструкція багатоквартирного  житлового будинку, зруйнованого під час бойових дій у 2014 році.  В рамках проекту заплановано  зведення «з нуля» двоповерхового будинку на 8 квартир, благоустрій прилеглої території,  ремонт прибудинкових доріг. Реконструкція відбувається за рахунок обласного бюджету, загальна вартість  проекту  – 6 млн 350тис. грн. Орієнтовна дата завершення – серпень 2017 року.

В ході візиту представники департаменту також  відвідали  Миколаївську загальноосвітню школу№1, яка має стати першим опорним навчальним закладом громади. 1 квітня колектив,  учні школи, представники місцевої влади, а також небайдужі мешканці  громади приєдналися до обласної акції «Алея єднання», ініційованої головою Донецької ОВЦА  Павлом Жебрівським. До святкування 85-річчя Донецької обл. містяни висадили власну алею єднання з 35  саджанців Грабів.

Проблемним залишається питання  реалізації  реформи децентралізації в Слов’янську та Андріївці. Після активних обговорень керівникам цих територіальних одиниць  було запропоновано  створити   робочі групи, які б прискорили процес децентралізації в регіоні  і долучити до них громадськість.

Проведення  інформаційних днів з питань  впровадження реформ та  децентралізації заплановано на території усієї Донецької обл, до 1.05.17.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Децентралізація – це одна з найважливіших реформ, які відбуваються в Україні

4 квітня відбувся  круглий стіл «Сучасний стан децентралізації в Донецькій області: основні досягнення та виклики», організаторами якого є Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Реанімаційний пакет реформ та Донецька обласна державна адміністрація.

В заході взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики  облдержадміністрації Людмила Биченко, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна та інші фахівці з питань децентралізації.

В ході круглого столу, учасники обговорили питання щодо процесу децентралізації в Донецькій області, визначили основні проблемні моменти та точки росту. Велику увагу представники фонду «Демократичних ініціатив» приділили питанню інформування населення про децентралізаційні процеси в регіоні.

Людмила Биченко відзначила, що сьогодні в області  ведеться активна роз’яснювальна кампанія, до обговорення основних питань залучається громадськість, народні депутати та представники ЗМІ.

«Для того,щоб проінформувати населення ми запланували проведення інформаційних днів з питань впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації на Донеччині протягом квітня», – підкреслила в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Людмила Биченко.

Також в ході засідання круглого столу учасникам було представлено соціологічне дослідження щодо розвитку об’єднаних територіальних, визначення проблемних питань. Окрім цього, керівники новостворених об’єднаних територіальних громад розповіли, як іде розвиток їхніх громад, та відзначили, що саме завдяки допомозі Донецької ОДА у громадах відбуваються зміни на краще, що в свою чергу сприяє підвищенню рівня довіри до влади. Всі керівники ОТГ звернули увагу на необхідність роз’яснювальної  роботи з населенням, об’єднання їх спільними справами, вирішення проблемних питань разом.

Звертаючись до присутніх, Ірина Бекешкіна зазначила, що децентралізація – це одна з найважливіших реформ, які відбуваються в Україні.

«Це невід’ємна частина побудови демократичного суспільства. Також, звісно, це дає можливість контролювати  владу на місцях, залучати громадськість. Децентралізація – це можливість долучатись власне до процесу здійснення реформ», – наголосила Ірина Бекешкіна.

Представники  фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва відзначили, що  сьогодні потрібно приділити максимум уваги для того, щоб сформувати фінансово спроможні громади, які зможуть самі утримувати себе та активізувати роботу з громадськістю та населенням.

«Звісно – робота з населенням це дуже важливий аспект. Адже саме населення має прийняти рішення – чи потрібне їм таке об’єднання», – наголосила Людмила Биченко.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Об’єднані громади Донеччини долучились до обласної екологічної акції «Алея єднання»

1 квітня в області відбулася екологічна акція з висадки дерев «Алея єднання» присвячена відзначенню 85 річчя Донецької області.

Миколаївська міська та Черкаська селищна об’єднані територіальні громади, разом з представниками департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, приєднались до акції і висадили дерева на «Алеї єднання».

Захід спрямований на національну та регіональну єдність, підвищення згуртованості та єдності серед громадян, налагодження порозуміння між різними верствами населення, створення пам’ятного та символічного місця для громадян, збереження природи та краси рідного краю.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Навчальна поїздка до Полтавської області

28-30 березня 2017 представники облдержадміністрації прийняли участь у навчальній поїздці до Полтавської області з метою вивчення досвіду розробки договорів міжмуніципального співробітництва з використанням Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

Поїздка організована ВПУ «Центром розвитку місцевого самоврядування» в рамках реалізації програми U-LEAD з Європою «Програма для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

В результаті поїздки отримані практичні рекомендації щодо міжмуніципального співробітництва територіальних громад, вивчено сучасні європейські підходи управління, розвитку сільських громад, посилення спроможності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На підставі отриманих знань та ознайомлення з досвідом колег Полтавщини, будуть підготовлені відповідні роз’яснювальні матеріали та відправлені на адреси об’єднаних територіальних громад.

Міжмуніципальне співробітництво громад може стати фундаментом, на якому відбудеться утворення майбутніх об’єднаних територіальних громад.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Круглий стіл «Аналіз рівня ефективності місцевого самоврядування сходу України»

31.03.2017 представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації прийняли участь у круглому столі: «Аналіз рівня ефективності місцевого самоврядування сходу України», яка відбулась в приміщені Антикризового медіа центру.

Захід організований за ініціативи руху «Сильні громади», який провів аналіз діяльності місцевого самоврядування у 16 містах Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей за спеціальною методикою.

В рамках заходу учасниками круглого столу були виявлені основні проблеми органів місцевого самоврядування, а також визначені шляхи їх вирішення та інструменти взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Отримані знання та практичні рекомендації будуть використані в подальшій роботі з органами місцевого самоврядування.

Організатори заходу запрошують до співробітництва. Більше інформації про програму можна знайти за посиланням http://gromady.dn.ua/.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Навчально-практичний семінар у Дніпропетровську

23-24 березня 2017 представники облдержадміністрації прийняли участь у дводенному навчально-практичному семінарі «Державна політика в галузі розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні. Застосування європейських підходів до розвитку сільських територій в українському контексті. Вивчення та поширення кращих практик в Україні», який відбувся у м. Дніпро.

Програма організована Мінагрополітики за підтримки проекту Європейського Союзу «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». Захід відвідали фахівці Мінагрополітики, експерти Європейського Союзу, аграрного бізнесу і туризму, територіальних громад, члени фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів та профільних громадських організацій.

Метою програми було визначено навчання сучасним європейським підходам до сільського розвитку, посилення спроможності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних громад та підприємців у розробці та впровадженні пілотних проектів з розвитку агрорекреаційних кластерів на базі сільськогосподарських кооперативів, обговорення стратегій та концепцій сільського розвитку, створення передумов для імплементації європейських практик сільського розвитку на місцях, сприяння місцевим ініціативам.

Практичні рекомендації та знання, отримані в ході навчально-практичного семінару в майбутньому будуть використані для посилення спроможності територіальних громад та розвитку сільської місцевості Донецької області.

Відділ методологічного забезпечення та розвитку території


«Успішні локальні громади» – крок до розвитку громад Донецької області

16 березня представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики відвідали презентацію програми «Успішні локальні громади», яка відбулась в приміщені Антикризового медіа центру.
Презентація проводилась за підтримки фонду «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадських організацій «Наше Поділля» (м. Вінниця) та «Точка доступу» (команда Донецької обласної ВГО «Комітет виборців України»).
Метою програми є розвиток спроможності місцевих громад і акцент уваги на тому, як проводити аналіз проблем та потреб громади, а також використовувати ці знання для залучення ресурсів з метою покращення якості життя в громаді.
Організатори заходу запрошують прийняти участь у програмі «Успішні локальні громади»: журналістів, представників громад, громадських організацій, місцевого самоврядування  та органів місцевої влади, які зацікавлені тематикою проекту.
Більше інформації про програму можна знайти за посиланням http://ngonetwork.org.ua
Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Засідання робочої групи з питань розробки Плану розвитку територій Званівської та Верхньокам’янської сільських рад

15 березня  відбулося засідання робочої групи з питань розробки Плану розвитку територій Званівської та Верхньокам’янської сільських рад Бахмутського району Донецької області. В заході прийняли участь представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики, департаменту розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу, департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин, департаменту економіки, департаменту освіти і науки, управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, райдержадміністрації Бахмутського району, Званівської та Верхньокам’янської сільських рад Бахмутського району Донецької області та громадськості.
Протягом зібрання обговорювалось виконання головами сільських рад рекомендацій, наданих фахівцями облдержадміністрації 09.12.2016, задля досягнення поставлених пріоритетних цілей з метою соціально-економічного розвитку територій Званівської та Верхньокам’янської сільських рад Бахмутського району Донецької області.
Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Мешканці Званівки та Верхньокам’янського зустрілись з представниками ДонОДА

6 березня року відбулася зустріч заступника голови облдержадміністрації Стокоза І.С., радника губернатора Донецької області Лебідя О.В. та в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Биченко Л.А. з мешканцями Званівської та Верхньокам’янської сільських рад.
Метою зустрічі було обговорення можливості створення Званівської об’єднаної територіальної громади.
В підсумку зібрання вирішило, що облдержадміністрацією у визначений законодавством термін буде надано висновки за заявами від 28.02.2017 року про відповідність Конституції та законодавству України прийнятих Званівською та Верхньокам’янською сільськими радами рішень про добровільне об’єднання громад.
Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Виїзне засідання робочої наради з питання відкриття «Центрів безпеки громадян»

Департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації разом з  Головним управлінням ДСНС України у Донецькій області 30 січня 2017 року провиїзне засідання робочої наради з питання відкриття «Центрів безпеки громадян»ведено  на території об’єднаних територіальних громад, перші вибори в яких відбулися 18 грудня 2016 року, Святогірській та Сіверській об’єднаних територіальних громадах, що готуються до об’єднання. Засідання проходило у
м. Миколаївка у приміщенні Центру екологічного виховання.

Під час проведення наради представники новостворених та майбутніх громад були проінформовані про стан, перспективи та переваги реалізації пілотного проекту «Центри безпеки громадян». Учасники зустрічі обговорювали доцільність створення Центрів безпеки громадян в Соледарській, Миколаївській, Сіверській, Святогірській міських та Іллінівській сільській об’єднаних територіальних громадах. За результатами розгляду доводів, наведених начальниками районних підрозділів  ДСНС та головами об’єднаних громад, членами робочої наради було встановлено, що на сьогодні є необхідність створення Центру безпеки громадян лише в Іллінівській сільській об’єднаній територіальній громаді. Також з головами сільських, селищних та міських рад були обговоренні питання дообладнання та підвищення працездатності вже існуючих частин Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Наприкінці зустрічі всім присутнім було запропоновано до 15 лютого 2017 року надати пропозиції з питання підвищення рівня безпеки громадян об’єднаних територіальних громад до департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

Департамент інформаційної та внутрішньої  політики облдержадміністрації


Виїзні прийоми громадян проведені департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, разом з представниками територіальних підрозділів органів виконавчої влади  та соціального захисту населення у січні 2017 року подовжено роботу по проведенню виїзних прийомів громадян, розпочату в грудні минулого року.

Так в грудні 2016 року була проведена низка виїзних прийомів громадян, а саме:

09.12.2016 в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Л.А., разом з представниками Слов’янського управління соціального захисту населення, провела відкритий прийом громадян у селищі Черкаське, Черкаської об’єднаної територіальної громади. Серед найбільш актуальних питань які цікавили населення: призначення субсидії та перерахунок вже призначеної субсидії. Відкритий прийом відвідали 7 громадян, а питання ще 7 мешканців, які записались на прийом, але не змогли дістатись, у зв’язку с несприятливими погодними умовами, були також розглянуті і  про їх вирішення їм було повідомлено в телефонному режимі.

14.12.2016 р. в м. Дружківка відбувся відкритий прийом громадян, який відвідали 5 осіб, розглядались питання відкриття та реєстрації підприємницької діяльності,  проблеми навчання у загальноосвітніх школах розташованих на територіях тимчасово не підконтрольних українській владі. Всі громадяни, які відвідали прийом, отримали компетентну відповідь на свої питання.

20.12.2016  в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Л.А., на відкритому прийомі громадян у м. Авдіївка приділила увагу вирішенню гострих соціальних питань, найбільш актуальними з яких виявились питання ремонту зруйнованих будинків, отримання пенсій, а також  перерахунок  пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги. Прийом відвідали 6 осіб, головною метою заходу було підвищення рівня довіри до влади найбільш вразливих верств населення.

20.12.2016 у смт. Очеретино відбувся відкритий прийом громадян Ясинуватського району, який відвідали 7 мешканців. Серед найбільш актуальних питань були: призначення та перерахунок субсидій, отримання допомоги по догляду за дитиною до 3-х років. Фахівцями були надані кваліфіковані роз’яснення, мешканці залишились повністю задоволені

24.01.2017 відбувся сумісний прийом громадян в Черкаській об’єднаній територіальній громаді, на який звернулись 5 громадян з питань призначення та перерахунку субсидій на тверде паливо та житлово-комунальні послуги, всі отримали відповідь.

Крім того, під час поїздки були оглянуті інфраструктурні об’єкти, реалізація яких відбувається за рахунок  обласних та державних коштів, а саме: опорні школи та дитячі садочки, центри безпеки для громадян. Також були перевірені наявні проекти по відбудові соціальної інфраструктури та житлових приміщень мешканців постраждалих після бойових дій під час проведення антитерористичної операції.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА


Великоновосілківський район надав нові пропозиції до об’єднання громад

У приміщенні загальноосвітньої школи Комарської сільської ради Великоновосілківського району 19 січня поточного року відбулась виїзна нарада в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Людмили Анатоліївни Биченко за участі голови райдержадміністрації Ганни Анатоліївни Кравченко. До зустрічі з головами сільських та селищних рад приєднались керівники підприємств та представники  громадськості.

Під час засідання від адміністрації району надійшла пропозиція створити дві об’єднані громади – Великоновосілківську селищну та Комарську сільську, рішення виникло не спонтанно, а тільки після низки проведених обговорень та розрахунків. Відтепер, з метою визначення спільної думки, будуть проводитись громадські обговорення.

Крім того під час зустрічі мешканці обговорювали питання щодо майбутнього громади, особливо люди були занепокоєні ризиками, які пов’язані зі зміною адміністративно – територіального устрою, тому для прикладу, аби розвіяти всі сумніви, громадянам було запропоновано поїздку до сусіднього району, де вже більше року існує і активно розвивається сільська об’єднана громада.

Маємо надію, що депутати приймуть виважене рішення з урахуванням всіх конструктивних пропозицій від громади.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА


Виїзні прийоми громадян проведені департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, разом з представниками територіальних підрозділів органів виконавчої влади  та соціального захисту населення у січні 2017 року подовжено роботу по проведенню виїзних прийомів громадян, розпочату в грудні минулого року.

Так в грудні 2016 року була проведена низка виїзних прийомів громадян, а саме:

09.12.2016 в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Л.А., разом з представниками Слов’янського управління соціального захисту населення, провела відкритий прийом громадян у селищі Черкаське, Черкаської об’єднаної територіальної громади. Серед найбільш актуальних питань які цікавили населення: призначення субсидії та перерахунок вже призначеної субсидії. Відкритий прийом відвідали 7 громадян, а питання ще 7 мешканців, які записались на прийом, але не змогли дістатись, у зв’язку с несприятливими погодними умовами, були також розглянуті і  про їх вирішення їм було повідомлено в телефонному режимі.

14.12.2016 р. в м. Дружківка відбувся відкритий прийом громадян, який відвідали 5 осіб, розглядались питання відкриття та реєстрації підприємницької діяльності,  проблеми навчання у загальноосвітніх школах розташованих на територіях тимчасово не підконтрольних українській владі. Всі громадяни, які відвідали прийом, отримали компетентну відповідь на свої питання.

20.12.2016  в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Биченко Л.А., на відкритому прийомі громадян у м. Авдіївка приділила увагу вирішенню гострих соціальних питань, найбільш актуальними з яких виявились питання ремонту зруйнованих будинків, отримання пенсій, а також  перерахунок  пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги. Прийом відвідали 6 осіб, головною метою заходу було підвищення рівня довіри до влади найбільш вразливих верств населення.

20.12.2016 у смт. Очеретино відбувся відкритий прийом громадян Ясинуватського району, який відвідали 7 мешканців. Серед найбільш актуальних питань були: призначення та перерахунок субсидій, отримання допомоги по догляду за дитиною до 3-х років. Фахівцями були надані кваліфіковані роз’яснення, мешканці залишились повністю задоволені

24.01.2017 відбувся сумісний прийом громадян в Черкаській об’єднаній територіальній громаді, на який звернулись 5 громадян з питань призначення та перерахунку субсидій на тверде паливо та житлово-комунальні послуги, всі отримали відповідь.

Крім того, під час поїздки були оглянуті інфраструктурні об’єкти, реалізація яких відбувається за рахунок  обласних та державних коштів, а саме: опорні школи та дитячі садочки, центри безпеки для громадян. Також були перевірені наявні проекти по відбудові соціальної інфраструктури та житлових приміщень мешканців постраждалих після бойових дій під час проведення антитерористичної операції.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА


Громади Сіверська та Святогірська за крок до виборів

Об’єднання громад на території Донецької області продовжується. Так, вже скоро, на карті Донеччини з’являться ще дві міські об’єднані територіальні громади: Сіверська та Святогірська.

Одна з новостворених громад – Сіверська міська територіальна громада Бахмутського району, наприкінці грудня 2016 року отримала позитивний висновок, затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації про відповідність проектів рішень Конституції та законам України, та вже на початку січня 2017 року облдержадміністрацією направлено звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших виборів депутатів Сіверської міської об’єднаної територіальної громади та Сіверського міського голови. Центральною виборчою комісією визначено дату призначення перших виборів на 30 квітня 2017 року.

Сіверська міська об’єднана територіальна громада об’єднує в собі Сіверську міську раду, Дронівську сільську раду (села Дронівка, Платонівка), Серебрянську сільську раду (села Серебрянка, Григорівка) та Різниківську сільську раду (села Різниківка, Свято-Покровське) Бахмутського району з загальною чисельністю населення понад 14 тисяч осіб.

Друга новостворена громада – Святогірська міська об’єднана територіальна громада, яка в кінці грудня 2016 року отримала позитивні висновки про відповідність проектів рішень Конституції та законам України, які затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації. Наразі готується звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших виборів депутатів Святогірської міської об’єднаної територіальної громади та Святогірського міського голови.

Святогірська міська об’єднана територіальна громада Слов’янського району об’єднує Святогірську міську раду, Долинську сільську раду (села Долина, Богородичне, Краснопілля, Мазанівка); Маяківську сільську раду (села Маяки, Пришиб, Сидорове, Тетянівка); Хрестищенську сільську раду (села Хрестище, Адамівка, Микільське, Глибока Макатиха) з загальною чисельністю населення понад 9 тисяч осіб.

Однак, важливим залишається питання, яке потребує першочергового вирішення, це зміна адміністративно-територіального устрою, а саме, виходу міста Святогірська з підпорядкування міста Слов’янська, що дасть правові підстави Центральній виборчій комісії прийняти рішення про призначення перших виборів депутатів та голови об’єднаної громади.

Управління впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації разом з головами райдержадміністрацій, міських, сільських та селищних рад сумісно з представниками органів місцевого самоврядування приділяє багато уваги реформі децентралізації, активно забезпечуючи процес формування спроможних громад у Донецькій області.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА


Спростився механізм об’єднання територіальних громад

Для об’єднаних громад на законодавчому рівні спростили норми для визнання їх спроможними. Тепер якщо громада має понад 50% населення від запланованого, Кабінет Міністрів України визнаватиме такі громади.

Законом №4772 «Про внесенні змін до деяких законодавчих актів України» передбачається значне спрощення процедури формування громад. Відтепер не потрібно збирати навколо міста або селища усі пріоритетні населені пункти, громада може бути сформована за наявності 50% населення від запланованої кількості мешканців. Це дозволить значно пришвидшити формування ОТГ, адже у такому випадку до вже сформованих громад будуть приєднуватись населені пункти. Такий крок у більшості випадків виключає потребу довгих перемовинах між представниками місцевого самоврядування.

Саме на «приймаючі» об’єднані громади покладається відповідальність за їх розширення. Тому, якщо рада ОТГ прийме рішення відмовити в приєднанні до неї другої громади за її ініціюванням, то Кабінет Міністрів може відмінити рішення про визнання такої об’єднаної громади спроможною. Тож очевидне подальше стимулювання входження в міські об’єднані громади оточуючих сільських та селищних рад. І ще більш очевидно – декларується чітке дотримання затверджених урядом перспективних планів формування територіальних громад, мотивуючи це закладеним в їх основу економічним розрахунком.

Головною метою реформи є побудова громад, спроможних виконувати свої, передбачені законом повноваження, за рахунок передусім власних внутрішніх ресурсів.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Представники Донецької облдержадміністрації взяли участь у конференції з питань децентралізації

Сьогодні у Києві відбулася всеукраїнська конференція «Від утворення об′єднаних територіальних громад – до розумного зростання». Метою даного заходу було підведення проміжних підсумків трьох років децентралізації влади, популяризації досягнень ОТГ для формування комфортного та безпечного середовища для проживання людини, залучення до цього процесу громадськості та підприємництва.

Донецьку облдержадміністрацію на цій конференції представляла в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Людмила Биченко та представники Соледарської об′єднаної територіальної громади.

«З нами зустрівся Віце-прем’єр Геннадій Зубко, який приділив значну увагу делегації з Донецької області, наголосив, що саме ці території потребують більшої уваги та фінансування.», – зазначила Людмила Биченко.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Представники Донецької ОДА відвідали Європейський Конгрес місцевого самоврядування

Представники Донецької області вперше прибули до Кракова, де 28 березня завершився Третій Європейський Конгрес місцевого самоврядування. Його відвідала делегація Донецької обласної державної адміністрації. Європейський конгрес місцевого самоврядування – це дискусійний майданчик, а також місце зустрічі лідерів місцевого самоврядування з представниками бізнесу, науки, неурядових організацій, міністерств та урядових відомств. В рамках програми було проведено 80 заходів за шістьма тематичними напрямками: фінанси, навколишнє середовище, економіка, суспільство, інновації, бізнес і місто.

Цього року Конгрес відвідало понад 2000 гостей з більш ніж 30 країн.

«Для нас Україна – найголовніший партнер, тому гості з України беруть участь практично в усіх наших заходах. Реформа з децентралізації – це реформа, яка мала в Польщі великій  успіх. Наші країни дуже схожі. Сподіваюся, що досвід Польщі буде корисний для України. На шлях реформування ми стали ще у 90-х роках, ваша країна – нещодавно, крім того, бойові дії, які зараз мають місце, ускладнюють хід реформ. Однак, треба зазначити, що Україна значно просунулася в цьому питанні. Основне завдання децентралізації – це розмежування повноважень та потоків фінансування, а також забезпечення прозорої системи контролю та нагляду», – підкреслив координатор з питань України Інституту Східноєвропейських досліджень Яцек Ключковський.

Виконуюча обов’язки директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації Людмила Биченко висловила щиру подяку представництву Ради Європи в Україні та Інституту Східноєвропейських досліджень Польші за надану можливість взяти участь у Конгресі.

«Програма була цікавою  та насиченою. Безумовно, для мене та моїх колег – це був безцінний досвід», – зазначила Людмила Биченко.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Громади Донеччини переходять на прямі міжбюджетні відносини з державою

Департаментом інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації 15 лютого під керівництвом в.о. директора департаменту Людмили Биченко проведено нараду на тему «Надходження та видатки бюджетів об’єднаних територіальних громад».

У нараді взяли участь керівники об’єднаних територіальних громад, які вже перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державою, а саме представники Лиманської, Миколаївської, Соледарської, Черкаської, Іллінівської та Шахівської ОТГ.

В ході наради були обговорено основні показники надходжень, видатків та залишки коштів спрямовані на розвиток ОТГ за 2017 рік. Проаналізовано зростання власних надходжень до і після об’єднання територіальних громад та реалізацію інфраструктурних проектів ОТГ. Також підведено підсумки стосовно виконання плану організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Міжмуніципальне співробітництво – крок до розвитку громад

16 лютого 2018 року представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації взяли участь у тренінгу «Міжмуніципальне співробітництво як інструмент підвищення спроможності громад», що проходив у Донецькому відокремленому підрозділі Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» (м.  Краматорськ).

Радник з питань децентралізації Донецького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” Максим Ткач ознайомив присутніх з досвідом використання співробітництва територіальних громад України, а також висвітлив питання «Практичне застосування положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад» в частині організації та юридичного оформлення співробітництва».

Завідувач сектору інфраструктурного розвитку об’єднаних територіальних громад управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Олександр Агулов довів до відома присутніх алгоритм дій органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

В ході зустрічі начальник відділу методологічного забезпечення управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Ірина Пєчка наголосила про необхідність активізації процесу міжмуніципального співробітництва територіальних громад в Донецькій області, а також надала відповіді на запитання представників органів місцевого самоврядування Донецької області з тематики тренінгу.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Інформаційна довідка

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

У Донецькій області на сьогодні утворено дев’ять об’єднаних територіальних громад: Шахівська об’єднана територіальна громада, Андріївська об’єднана територіальна громада, Лиманська об’єднана територіальна громада, Званівська об’єднана територіальна громада, Соледарська об’єднана територіальна громада, Черкаська об’єднана територіальна громада, Іллінівська об’єднана територіальна громада, Сіверська об’єднана територіальна громада,  Миколаївська об’єднана територіальна громада, які відповідно до прийнятого Урядом розпорядження можуть отримати в комунальну власність державні землі за межами населених пунктів, розпочали відповідну процедуру.

Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області затверджено План-графік передачі земель об’єднаним територіальним громадам по Донецькій області, що додається.

Усі дев’ять об’єднаних територіальних громад Донецької області уклали з Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

У меморандумі сторони в особі в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області Хачхарджи О.І. та сільського/селищного/міського голови, який виступає від імені об’єднаної територіальної громади, фіксують взаємні зобов’язання  та підходи до процесу. Також у документі зафіксовані основні етапи такої передачі та їх послідовність. Сторони зобов’язуються максимально сприяти одна одній на всіх етапах.

За результатами інформації щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, яка додається, в комунальну власність дев’яти об’єднаних територіальних громад Донецкій області буде передано орієнтовною площею 48421 га.

ПЛАН – ГРАФІК ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬ ОБ’ЄДНАНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ГРОМАДАМ НА ТЕРИТОРІЇ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Інформація щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних                                                                                                                                                                                громад 
№ з/пНазва об’єднаної територіальної громади Назва районуТермін передачі земельних ділянок ОТГЗагальна площа земель державної власності сільськогосподарського призначення на території ОТГ, гаЗагальна площа ОТГ, га
1Шахівська об’єднана територіальна громадаДобропільський районлютий 2018300223176
2Андріївська об’єднана територіальна громадаСлов’янський районберезень 2018276415966
3Лиманська об’єднана територіальна громадаЛиманський районквітень 201810274110956
4Званівська об’єднана територіальна громадаБахмутський районтравень 2018189111573
5Соледарська об’єднана територіальна громадаБахмутський райончервень 2018745855830
6Черкаська об’єднана територіальна громадаСлов’янський районлипень 2018952029439
7Іллінівська об’єднана територіальна громадаКостянтинівський районсерпень 2018803252622
8Сіверська об’єднана територіальна громадаБахмутський районвересень 2018241619440
9Миколаївська об’єднана територіальна громадаСлов’янський районжовтень 2018306416668
ВСЬОГО48421335669

Житомирщина поділилась своїм досвідом

З 13 по 17 лютого 2018 року представники управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації в рамках програми розвитку ООН взяли участь у навчальному візиті на тему: «Фіскальна децентралізація на місцях та залучення додаткових джерел ресурсів», який проходив у Житомирській області. В заході також приймали участь представники об’єднаних територіальних громад, громадських організацій Донецької та Луганської областей.

Під час візиту учасники обмінялися досвідом з питань економічного розвитку територій, оптимізації фінансових ресурсів, залучення додаткових джерел ресурсів з представниками об’єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування Житомирщини. Відвідали Баранівську міську об’єднану територіальну громаду, міста Новоград-Волинський та Коростень.

Також, відвідали індустріальний парк у місті Коростень, зокрема, виробництва вітчизняних інвесторів: ПРаТ «Коростенський завод МДФ», ТОВ «Органік-мілк».

Даний візит дав змогу обмінятися досвідом щодо формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, залучення додаткових ресурсів.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


У Краматорську обговорили виконання місцевих бюджетів

Сьогодні у Краматорську на базі Донецького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбувся круглий стіл «Доходи місцевих бюджетів 2017. Очікування 2018», на якому були присутні представники департаменту інформаційної та внутрішньої політики, департаменту економіки та Департаменту фінансів облдержадміністрації, а також представники ДФС у Донецькій області, експерти міжнародних організацій і представники об’єднаних територіальних громад Донецької області. Основною метою стало обговорення питань з виконання місцевих бюджетів, в тому числі об’єднаних територіальних громад за 2017 рік та прогноз 2018 року; застосування в 2018 році змін до Податкового кодексу України; обмін інформацією між органами місцевого самоврядування та ДФС; встановлення ставок місцевих податків і зборів; проблемні питання при адмініструванні податків у новостворених об’єднаних територіальних громадах.

Під час круглого столу були визначені головні проблеми діяльності об’єднаних територіальних громад в сфері фінансів та запропоновані шляхи їх вирішення.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Рада Европи та Мінрегіон провели засідання круглого столу

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Програмою Ради Европи  «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» 26 лютого поточного року проведено засідання круглого столу на тему: «Дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування: актуальні питання законодавчого регулювання», у якому приймала участь начальник відділу з питань впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації – Фролова Ірина Володимирівна.

Під час засідання Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив, що з кожним роком зростає обізнаність і довіра людей до реформи децентралізації. Громади об’єднуються, насамперед, задля  покращення якості послуг для  населення та створення комфортних умов для проживання. Необхідно не тільки спростити процедуру децентралізації і мотивувати законопроектами, а мати карту спільних дій: формування медичного простору, реформа освіти, формування безпекової мережі.

Керівник Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань Ради Європи Даніель Попеску під час виступу зазначив, що в Европі переглядають питання контролю та нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування, аби обмежити можливість зловживання, а також підкреслив, що децентралізація є складною реформою, але водночас у Раді Європи вірять, що децентралізація є також однією з найуспішніших реформ в Україні.

Під час підбиття підсумків Даніель Попеску  підкреслив, що Рада Европи підтримує конституційні зміни, та не проти подальшої консультативної дорадчої діяльності в Україні.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації


Шлях до об’єднання через співробітництво територіальних громад

Управління з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації спільно з представниками Донецького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» 22 березня 2018 року у Святогірському виконкомі провело семінар для об’єднаних територіальних громад області, присвячений організації їх співробітництва. 

Під час заходу було роз’яснено, які форми їх співпраці існують, а також як ініціювати та організовувати цей процес. Присутнім детально пояснили, які є види відповідних угод та як їх оформити. Учасники семінару отримали консультації стосовно реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад». 

Завідуючий сектором інфраструктурного розвитку ОТГ Олександр Агулов ознайомив запрошених з цікавими та перспективними прикладами співробітництва для територіальних громад області. 

Особливу увагу було приділено питанням довгостроковості таких угод та пораді детально розписувати умови та процес їх розірвання. 

Начальник відділу методичного забезпечення Ірина Пєчка інформувала про правові засади, а також нагадала присутнім, що мета таких семінарів не тільки ознайомча, а й комунікативна, тобто щоб представники громад спілкувалися між собою, шукали певні точки дотику для взаємодії. Вона наголосила на тому, що потрібна активна взаємодія з мешканцями громад аби отримувати від них свіжі ідеї щодо поліпшення життя населення. 

 

Департамент інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації


Партнери