Короткостроковий пріоритет у відносинах між Україною та Альянсом

Донецька обласна державна адміністрація
Департамент інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин
управління зовнішньоекономічних відносин
відділ міжнародного та міжрегіонального співробітництва

 

Короткостроковий пріоритет у відносинах між Україною та Альянсом – проведення комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів під час липневого саміту

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Гьоттемюллер під час зустрічі у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі обговорили нагальні пріоритети у відносинах між Україною та НАТО. Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що таким пріоритетом для України є проведення комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів під час саміту НАТО, що відбудеться у липні. Вона зазначила, що Україна сподівається на подальшу рішучу підтримку союзників та розраховує на посилену військову співпрацю через запрошення приєднатися до Програми розширених можливостей.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що Україна прагне поглиблювати відносини з НАТО з метою приєднання до організації. Вона заявила, що вступ до НАТО є стратегічною метою України. За її словами, Україна зацікавлена повною мірою використовувати всі існуючі практичні інструменти та можливості для наближення НАТО та підготовки до можливого членства. Віце-прем’єр-міністр додала, що нещодавнє рішення українського Парламенту визначити членство в НАТО стратегічним пріоритетом України створює всі підстави для країн-союзників розглядати Україну як країну, яка прагне вступити до НАТО.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала заступницю Генсека НАТО, що, незважаючи на російську агресію та тимчасову окупацію Криму й Донбасу, Україна продовжує здійснювати всебічні реформи, спрямовані на зміцнення демократії та верховенства права, забезпечення економічного процвітання. За її словами, у 2018-2019 роках Україна зосередиться на сталому економічному зростанні, отже, серед пріоритетів будуть створення спеціалізованого Антикорупційного суду, приватизація, дерегуляція, реформа державного управління, поліпшення інвестиційного клімату, подальше реформування енергетичного сектору, пропозиції щодо запровадження ринку землі, логістика та інфраструктура, сприяння інноваціям і продовження реформ у соціальній сфері – охорона здоров’я, освіта та пенсійна реформа.

*Згідно сайта mfa.gov.ua


Партнери