Соціальний діалог

Відбулася зустріч представників облдержадміністрації з керівництвом Донецької обласної ради профспілок та представниками обласних об’єднань профспілок

12 червня 2018 року відбулася зустріч представників облдержадміністрації з керівництвом Донецької обласної ради профспілок та представниками обласних об’єднань профспілок.

На порядок денний зустрічі були винесені питання щодо здійснення соціального діалогу на місцевому рівні, гарантій дотримання трудових прав працівників вугільних підприємств області, проблемні питання агропромислового комплексу області, питання організованого перевезення груп дітей до закладів оздоровлення та відпочинку.

Сторони заслухали звіт про виконання протокольних рішень за результатами попередньої зустрічі представників облдержадміністрації з представниками профспілок та їх об’єднань, яка відбулась   22 лютого 2018 року.

Також, учасниками зустрічі було відзначено, що в області необхідно поновити та активізувати роботу тристоронніх соціально – економічних рад та практику укладання угод (тристоронніх або двосторонніх у відповідності з чинним законодавством) між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацією роботодавців та профспілковими організаціями на місцях.

Головам міських рад, райдержадміністрацій, об’єднань територіальних громад рекомендовано при формуванні Проектів програм економічного та соціального розвитку направляти письмові запрошення організаціям профспілок та їх об’єднань щодо участі в громадських обговореннях та вироблення пропозицій, рекомендацій.

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз зазначив, що з метою організації безпечного перевезення дітей до місць літнього відпочинку, необхідно направити лист органам місцевого самоврядування, головам райдержадміністрацій з рекомендацією вжиття відповідних заходів щодо ремонту дорожнього покриття доріг, які знаходяться у їх віданні.

В ході проведення зустрічі було надано ряд доручень структурним підрозділам облдержадміністрації з питань порядку денного.

Головою Донецької обласної ради профспілок Петром Древалем було відзначено позитивний результат проведення зустрічей та запропоновано провести наступну зустріч представників облдержадміністрації з керівництвом Донецької обласної ради профспілок та представниками обласних об’єднань профспілок у вересні 2018 року.

5 квітня 2018 року відбулось чергове засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради

5 квітня 2018 року в Клубі Кабінету Міністрів України відбулося чергове засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. Від Донецької обласної державної адміністрації в заході прийняли участь заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Стокоз І.С. та представник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

В ході засідання розглядалися питання про збереження та розвиток трудового потенціалу України та пріоритетні напрями діяльності Національної соціально-економічної ради на 2018-2020 роки.

За підсумками засідання сторони соціального діалогу взяли за основу для подальшої роботи проект рішень щодо проведення реформи ринку праці, оновлення освітніх стандартів, розвитку системи професійної освіти громадян, легалізації трудових відносин та заробітної плати, посилення заходів з охорони праці.

Соціальними партнерами були визначені пріоритетні напрями діяльності Національної ради на 2018-2020 роки:

розвиток вітчизняної економіки: сприяння залученню інвестицій, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників, підтримка вітчизняного товаровиробника, розвиток експорту, економічно обґрунтована цінова і тарифна політика державних монополій, збільшення кількості гідних робочих місць;

участь у формуванні Основних напрямів бюджетної політики та Державного бюджету України на відповідний рік;

збереження та розвиток трудового потенціалу, забезпечення економіки кваліфікованими кадрами;

впровадження норм та стандартів гідної праці;

подальше удосконалення системи пенсійного забезпечення, соціального страхування та забезпечення загальнообов’язкового медичного соціального страхування;

модернізація системи колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин;

впровадження принципів соціального діалогу та підвищення його ефективності на всіх рівнях.


22 лютого 2018 року відбулася зустріч представників облдержадміністрації з керівництвом Донецької обласної ради профспілок та представниками обласних об’єднань профспілок.

На порядок денний зустрічі були винесені питання щодо здійснення соціального діалогу, гарантій дотримання трудових прав працівників у ході реформування галузі охорони здоров’я у Донецькій області, застосування «Полтавського методу» з новими умовами.

В ході зустрічі сторони відзначили важливість проведення соціального діалогу в області, що сприятиме зближенню позицій, досягненню спільних домовленостей та прийняттю узгоджених рішень сторонами соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Вирішено опрацювати питання щодо удосконалення методики використання «Полтавського методу» (часткове відшкодування вартості путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку) в дитячому оздоровленні.

Заступник голови облдержадміністрації Стокоз Ігор Сергійович зазначив, що питання фінансування дитячих оздоровниць має вирішуватися тільки в межах діючого законодавства, зокрема, закупівля путівок для оздоровлення дітей має здійснюватися з дотриманням законодавства про публічні закупівлі.

Також, учасниками зустрічі було відзначено, що в області вжито заходів щодо недопущення вирівнювання заробітної плати некваліфікованих та висококваліфікованих працівників бюджетної сфери. Однак, задля забезпечення диференціації заробітної плати працівників бюджетної сфери сторонами ухвалено рішення про звернення до міських голів, керівників райдержадміністрацій та військово-цивільних адміністрацій з пропозицією розглянути можливість збільшення фондів оплати праці працівників структурних підрозділів, установ, закладів соціальної сфери залежно від складності, відповідальності, умов виконаної роботи, кваліфікації тощо.

Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Донецькій області Тютюнник Дмитро Федорович доповів, що у поточному році планується розгляд питання виділення коштів з державного та місцевого бюджетів на будівництво ділянки дороги Маріуполь – Мангуш.

З метою вирішення питання щодо компенсації поточних витрат на утримання внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у санаторії «Святі гори», сторони вирішили провести окрему зустріч за участю всіх причетних посадових осіб.

Для висвітлення діяльності профспілок в області, Голова Донецької регіональної організації профспілки працівників державних установ України Шевцов Сергій Анатолійович запропонував впровадити рубрику «Профспілкові новини» в газеті «Вісті Донбасу» та розміщувати інформацію на офіційному веб-сайті Донецької облдержадміністрації.

В ході проведення зустрічі було надано ряд доручень структурним підрозділам облдержадміністрації з питань порядку денного.


Партнери