Рекреаційні ресурси

Донецька область – це край працьовитих людей, тому її багаті природний та оздоровчий фонди спрямованні на відновлення сил і здоров’я її мешканців.

Донеччина має різноманітні природоохоронні території: національні природні парки «Святі Гори», «Меотида», відділення Українського степового природного заповідника «Хомутовський степ», «Кам’яні Могили», «Кальміуське» та «Крейдяна флора», мережу історико-архітектурних, історико-культурних заповідників, які використовуються для збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, туризму, відпочинку, лікування та оздоровлення.  

Тут знаходяться дивовижні місця і лікувальні джерела. Бальнеологічне значення державного рівня мають Слов’янські солоні озера і джерела мінеральних вод. Унікальні природні лікувальні властивості має соляна шахта в м. Соледар, де створений спелеологічний санаторій. М’який клімат узбережжя Азовського моря, лікувальні грязі, джерела мінеральних, радонових і столових вод належать до рекреаційних ресурсів області, на базі яких створено курорти: Маріуполь, Святогірськ, Слов’янськ.

На території Донецької області розташовано 117 об’єктів природно-заповідного фонду, у тому числі 7 заказників та 10 пам’яток природи загальнодержавного значення;  42 заказника, 20 пам’яток природи та 3 парка-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення; 12 заповідних урочищ.

Також на Донеччині функціонують 6 регіональних ландшафтних парків «Меотида», «Донецький кряж», «Клебан-Бик», «Краматорський», «Зуївський», «Слов’янський курорт» на загальній площі майже 29 тис.га.

Але окрім природних ресурсів оздоровлення в області розташована мережа санітарно-лікувальних закладів, які допоможуть відпочити або відновити здоров’я.

Так в області на даний час відкрито 15 закладів, які забезпечують оздоровлення і відпочинок дітей. З них 1 заклад санаторного типу, 2 дитячих центра, 12 позаміських закладів, 3 загони табору праці та відпочинку.

Соціально незахищені верстви населення і пенсіонери можуть відвідати санітарно-курортне лікування. Оздоровлення ветеранів війни здійснюється по путівках до санаторіїв, які підпорядковані Мінсоцполітики, а саме: «Перемога» м. Київ, «Батьківщина» м. Трускавець, «Слава» м. Миргород, «Салют» м. Одеса.


Партнери